Muğla Siyasetinde Neler Oldu

Bu haber 05 Temmuz 2018 - 1:43 'de eklendi ve 811 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere 24 Haziran genel seçimleri yapıldı. Türkiye genelinde tek tük hadiseler olduysa da Muğla’mızda herhangi bir olay olmadığı duyuruldu. İlimiz, ilçe ve köylerinde seçmenler gönül rahatlığı ile oy kullandılar. Muğla’da 6 milletvekilliği 7’ye çıkarılınca CHP 4, Ak Parti 2 ve İyi Parti 1 Milletvekili çıkardılar. MHP ve HDP ise istenilen oyları alamayınca Muğla’da Milletvekili çıkaramadılar.

Sevgili okurlarım, CHP’nin Milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, AKP’den Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, İyi Parti’den ise Prof. Dr. Metin Ergün olmak üzere Muğla’mız adına bir şeyler yapmaya çalışacaklar. Ak Parti İl Yönetimi yapılan seçimlerde usulsüzlük olduğu iddiası ile oy sayımlarının yeniden yapılmasını istediler. Bazı ilçelerde yapılan itirazları yerine getirmediler. Bazı ilçelerde yeniden sayımları yaptılar. Ak Parti’nin itirazı yerine getirildi. Ama yine 4 Milletvekili CHP’nin oldu. Yani Süleyman Girgin bir iki günde olsa yeni yapılan oy sayımının lehine dönüşünce bir oh çekti. Ak Partililer de kendi konularına haklılarda yani. Çünkü Ak Parti ve CHP arasında 600 oy farkı vardı. Ak Partililer bir nebze de üzüldülerse de CHP’lilerde rahat bir nefes almış oldu.

Sevgili okurlarım, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz genel seçimlerden önce MHP’nin 2 Milletvekili çıkaracağını söylüyordu ve iddialıydı da. İyi Partililer ise il genelinde gitmedikleri ev ve işyeri kalmadı. Karşılığını da Muğla’da 1 Milletvekili aldılar. Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ise il genelinde yoğun bir şekilde çalıştıklarımı, değil iki milletvekili dört milletvekili beklediklerini söyledi. CHP İl yöneticileri ise çalışmalarının karşılığını aldıklarını, beşinci milletvekilliği içinde uğraş vermelerine rağmen bir netice alamadıklarını Muğla yine CHP’nin kalesi olduğunu gösterdik dedi.

Sevgili okurlarım, ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim Ak Parti’de Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili adayı olup da adları sıralamaya dahi giremeyen bazı isimler partilerine karşı bir nebzede olsa kırgınlar. Partilerine karşı kırgın olanlar arasında Muğla genelinde MHP’liler oy alamadıkları için üzgün oldukları görüldü.

Sevgili okurlarım, lafın sonuna gelecek olursak Muğla’mızı temsil edecek olan 7 Milletvekili’nden ikisi Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan Ak Parti Milletvekili ve iktidar partisinden olması nedeniyle Muğlamı’za hizmet açısından çok şeyler beklenilmekte. CHP Milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin ve İyi Parti Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün’ün de Muğla’mız adına güzel çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Tüm partilerin Muğla Milletvekillerine başarılar diliyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.