Muğla Siyasetinde Demokrasi Yok

Bu haber 06 Aralık 2018 - 1:34 'de eklendi ve 1.339 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla CHP’sinde delege bazında ön seçim yapılacaktı. Ne oldu verilen sözler tutulmadı. Muğla CHP seçmeni yerel seçimler için delege bazında önseçim yapılacak sözü almıştı ama olmadı. Bu da CHP Genel Merkezi’nin ben birini atarsam o şahıs belediye başkanı adayı olacak diyebiliyor. Olmaz arkadaş olmaz hani CHP demokrasiye bağlı bir partiydi? Ne oldu yine aynı çirkinlikle yaşanmaya başladı.

Sevgili okurlarım, şimdi ne olacak CHP Genel Merkezi önce Muğla Büyükşehir Belediye başkan adayını açıklayacak, arkasından büyükşehir belediye başkan adayına ilçelerde hangi isimlerle çalışabileceksin sorusu sorulacak. İşte benim sosyal demokrat dediğim CHP’de böyle. Efendim geçtiğimiz günler içinde Muğla’ya 6 milletvekili müfettiş olarak geldiler. İlçelerin belediye başkan aday adayları ile bilgi alışverişinde bulundular. Bu da boş iş, çünkü yarın Ankara ile diyalogu olan partili belediye başkan adayı olarak atanacaklar. Örnek vermek gerekirse Muğla’nın tüm ilçelerinde çok sayıda belediye başkan aday adayı bulunmakta, hepsi de kendilerinin atanacağını dile getiriyorlar. Bende diyorum ki CHP Genel Merkezi ile arası iyi olan gitsin işini Ankara’da görsün. İlçelerinde belediye başkan adayı olsun diyorum. CHP’de demokrasi var ya onun için söylüyorum. Muğla’nın ilçelerindeki bazı CHP Belediye Başkan adaylarının şimdiden belli olduğunu da söyleyebilirim. Çünkü çoktan girişimler olmuş, hele Yatağan CHP Belediye Başkan Adayı’nın da öncelikle belirlenecekmiş.

Sevgili okurlarım, İyi Parti’ye gelince yurt genelinde olduğu gibi Muğla ilimizde de tutarlı konuşmaları ile kendilerine güven sağladılar. Hele İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise son birkaç ay içinde yapmış olduğu güzel konuşmalarla partisine puan kazandırdı. Çünkü televizyon kanallarında bayan olmasına rağmen ses getirmesini bildi. MHP Muğla’sı ise önceden de söylediğim gibi ortalıklar da pek görünmüyor. Bunun nedeni de Ak Parti ile işbirliği yaptığı için MHP seçmeni partisine kırgın. HDP’ye gelince HDP seçmeni belediye başkanlık seçimlerinde tercihlerini CHP’den yana kullanacaklarını dile getiriyorlar. Ak Parti için iki gün önce bir köşe yazım olmuştu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. İskender Gencer başkan adayı olarak atanmış, daha sonra da bir yanlışlık olmuş sen biraz daha bekle demişler. Bu ne demek Muğla Ak Parti seçmenine bir saygısızlık demektir. Nasıl CHP’de demokrasi yok diyorsak Ak Parti’de demokrasi olmadığı alenen görülebiliyor sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
mehmet hilmi kuran 06 Aralık 2018 / 12:06

CHP DE DEMOKRASİYE NE GEREK VAR ÖN SEÇİM OLSA BİLE DELEGELERE BASKI İLE SÜPERMENLER BÜLENT TERCAN VE OSMAN GÜRÜN EKİBİ MERKEZDEN ATAMA YAPTIRIRLAR