Muğla Siyaseti

Bu haber 23 Ağustos 2015 - 22:58 'de eklendi ve 1.218 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, Muğla’da yapılan kısa dedikoduları siz okurlarıma aydınlatmaya çalışacağım. Kasım ayında yeniden bir genel semim yapılması gündemde olduğu için bakınız Muğla ve ilçelerinde çok sayıda Ak Partili seçmen neler söylüyor: Ak Parti’nin Muğla’da daha da güçlenmesi için mevcut milletvekili Hasan Özyer yerinde kalır ama ikinci sırada milletvekili olan Hasan Kökten’in yerine deneyimli ve adı sıkça basında geçen bir milletvekilini Muğla’ya atarlar diye konuşuluyor. Biz onu bunu bilemeyiz ama Muğla genelinde bu tür konuşmalar yapılıyor da bizde onun için söylüyoruz. O da partinin kendi bileceği iştir.

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere Muğla ve ilçelerinde CHP’nin delege seçimleri yapılıyor. Bazı ilçelerde de yapılmaya devam ediyor ama CHP’nin içinde iç hesaplaşma var. Partinin bazı üst düzey yetkilileri ve belediye başkanları şimdiden kolları sıvayıp CHP il başkanı benim desteklediğim aday olsun diye gizli gizli görüşmelerinde yapıldığı alenen görülebiliyor. Desenize CHP il kongresi yine hareketli geçecek. Ama CHP içinde bazı kurt politikacılar yani partiye uzun yıllar hizmet etmiş isimler ise kenarda bekleyip kendilerinin aday gösterilmesi için bekledikleri bilgisini aldım. İnşallah CHP için hangi isim olursa olsun partiye önceki CHP il başkanı gibi ikililik değil de birlik getiren bir il başkanı isteniyor.

Sevgili okurlarım, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün CHP il başkanlığı konusunda kesinlikle bilgi alamazsın, ağzı sıkıdır. Ama yanına ve makamına gelen 4-5 belediye başkanından partisi adına bilgi almasını bilir. Bakınız bir CHP’li belediye başkanı neler söylüyor: Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün dürüst bir belediye başkanı olduğu kadar dürüst bir CHP’lidir. Lafı sözü dinlenir. Bizde fırsat bulduğumuzda birkaç belediye başkanı ilse Sayın Gürün’le bir fikir tiryakisinde bulunuyoruz. Bunda alınacak ne var yani diye konuşan adının şimdilik yazılmasını istemeyen belediye başkanı yine zafer CHP’nin olacaktır dedi. Ben de diyorum ki desenize siz şimdiden CHP il başkanlığı konusunda çalışmalara başladınız. Ben onu bilmem ama siz CHP’lilerin yapacağı iş önceki yılların yıkıntılı CHP’yi yeniden canlandırın ki Muğla’da CHP’yi daha ön sıralara getirip oylarını çoğaltın. Bilmem anlatabildim mi sevgili isminin açıklanmasını istemeyen belediye başkanım doğru değil mi sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.