Muğla siyaseti hareketlendi

Bu haber 07 Şubat 2019 - 12:29 'de eklendi ve 2.901 kez görüntülendi.

CHP Genel Merkezi’nin Bodrum Belediye Başkan adayı olarak Mustafa Saruhan’ı göstermesinin ardından gözler mevcut Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ne yapacağına çevrilmişken İYİ Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, bugün saat 15.00’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday olacağını sosyal medyadan duyurması Muğla siyasetinin hareketlenmesine neden oldu.

Fethiye Belediye Başkanlığı’na ait resmi tewetter hesabından Behcet Saatçı’nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için saat 15.00’de bağımsız aday olacağını açıklayacağı duyuruldu.

Seçimlere yaklaşık 1,5 ay kala yaşanan son gelişmelerde partisinden aday gösterilmeyen Mehmet Kocadon’un ne yapacağı ise merak konusu oldu.

Kocadon’dan ilk açıklama: Kırgın Değilim

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon karar ile ilgili yaptığı açıklamada: “Ben siyasette dünkü çocuk değilim. Verilen kararı saygıyla karşılıyorum. Hayırlısı olsun. Genel Merkez böyle takdir etmiş, yorum bile yapmayız. Böyle şeyler beni kırmaz. 20 yıldır başkanlık yapıyorum. Eğer hatırlatmam gerekirse biliyorsunuz ki Bodrum’a aday olmamıştım ve dilekçem bile yoktu. Genel Başkanım rica ettiği için aday olabileceğimi söyledim. Bundan sonrası için şu anda herhangi bir düşüncem yok. Tabii ki başka partilerden teklifler var. Hepsine teşekkür ediyorum. Mustafa Saruhan zaten iyi bir arkadaşımız ve Yalıkavak Belediye Başkanlığını da başarıyla yaptı.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
gerçek CHP'li 07 Şubat 2019 / 17:52

Mehmet Kocadon Büyükşehire aday adayı olduğunu açıklayarak CHP’lilere umut vermiştir. Verdiği sözün arkasında durmamıştır. Sayın Kocadon başka bir partiden veya bağımsız aday olsaydı yüzde yüz kazanırdı. CHP ve CHP’liler faşizmden kurtulurdu. Muğla’lı CHP’liler sayın başkan Ali Acar’ın işaret edeceği Büyükşehir adayına oy verecektir. Tüm Atatürk’çü CHP’liler Ali Acar Başkanın etrafında üm kenetlensin. Ali Başkan sahipsiz kalan Muğla’lı Atatürk’çü CHP’lilere sahip çıksın.