Muğla Sivil Toplum Platformu terörü lanetledi

Bu haber 03 Ocak 2017 - 0:12 'de eklendi ve 602 kez görüntülendi.

sendika-1Muğla Sivil Toplum Platformu üyeleri Menteşe Öğretmen Evi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplandı da İstanbul Ortaköy’de gerçekleştirilen terör saldırısı lanetlendi.

Muhittin Direk

Muğla Sivil Toplum Platformu üyeleri Menteşe Öğretmen Evi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplandı da İstanbul Ortaköy’de gerçekleştirilen terör saldırısı lanetlendi.

Muğla’da Memur-Sen, Yeşilay, İlim Yayma Cemiyeti, Sağlık Sen, İHH, Toç-Bir-Sen,Hak-İş, Mukev, Kültür Memur-Sen, İrfan Derneği, Erbakan Vakfı, AGD, Eğitim Bir Sen, TCV, Diyanet-Sen, Ulaştırma Memur Sen, Altın Başak İlim Kültür VE Araştırma Derneği, Enerji Bir-Sen, Bem-Bir-Sen, BİKS ve  Milli Gençlik Vakfı’nın bir araya gelerek kurduğu Muğla Sivil Toplum Platformu Menteşe Öğretmen Evi’nde basın açıklaması düzenledi.

Platform adına açıklamayı Eğitim Bir- Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Yeşil Ay Derneği Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci ve İlim Yayma Cemiyeti Ayhan Balcı tarafından yapıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Eğitim Bir- Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak görüşlere yer verildi:

“Muğla Sivil Toplum Platformu olarak, ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde yaşanan terör saldırılarında, insanlık dramlarında her daim sesimizi yükselttik. Sel olduğunda Samsun’a deprem olduğunda Nepal’e, çukurlar kazıldığında kardeşlerimiz için Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya, Çin zulmüne karşı Doğu Türkistan’a ve bombalamaların ardından Bayırbucak’a el uzattık. Halep için başlattığımız un, gıda ve kıyafet yardım kampanyalarımız ise halen devam etmektedir. Bizler mazlum ve mağdurlar için canla başla çalışmalarımızı sürdürürken son zamanlarda sivil toplum kuruluşlarımızın, sendikalarımızın sistematik ve planlı bir şekilde itibar suikastı ile karşı karşıya kaldıklarına şahit olmaktayız. FETÖ ve onunla beraber hareket eden şer odakları her gün yeni projelerle harekete geçmektedir. Amaç, toplumda güven ortamını bitirerek, birlik ve beraberliği baltalanmaktadır. Toplumun güvenini kazanmış sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerine yönelik planlı itibar suikastı ile kaldığına şahit olmaktayız. Bu saldırılarla Türkiye’yi kaos ortamına çevirmek çabasında olanlara karşı her zamankinden daha fazla uyanık olmalıyız.  Burada amaç gerçek FETÖ’cüleri korumak, kişisel hesap görmek ve masum insanları bu yapının içine dahil ederek toplumun vicdanını sızlatmaktadır. Haksızlık yapan kim olursa olsun karşısında oluruz. Muğla’nın huzurunu bozmak isteyen bu tür kişilerle de mücadelemiz sürecektir.”

Yeşilay Şube Başkanı Şadi Pirci İse, “Platform olarak ülkemizde ve dünyada yaşanan terör olaylarına da tepkimizi her zaman en sert şekilde dile getirdik. Birlikte 15 Temmuz gecesi, öncesi ve sonrasında FETÖ ve işbirlikçileriyle mücadelemizi net bir şekilde ortaya koyduk. İl gün gösterdiğimiz reaksiyonu 27 gün boyunca buradaki STK’larla iş birliği halinde kardeşlik nöbetleriyle demokrasimize sahip çıkmak için meydanları boş bırakmadık. FETÖ ile yapılan mücadelenin hassas ve karmaşık oluşunu göz önüne alarak pürdikkat yapılan mücadeleye destek verdik” dedi.

Son olarak konuşan İlim Yayma Cemiyeti Ayhan Balcı ise, “Yaklaşık bir yıldır ayda en az bir defa olmak üzere toplanıyor ve STK’larımızın, sendikalarımızın faaliyetleri hakkında paylaşımlarda bulunuyoruz. Tabi ki ülke gündemindeki olaylar, özellikle İslam coğrafyasında yaşanan insanlık dramı karşısında ortak hareket ederek hem kamuoyunun sesini daha net duyuruyor hem de toplumun öncüleri olarak birlik ve beraberliğimize yönelik tavrımızı gösteriyoruz. FETÖ’nün, onun üst aklını ve işbirlikçilerinin güven ortamını bozma planı ortadır. Onların oyunlarını bozmak, her türlü şüpheden uzak ve daha çok bir araya gelerek milli birliğimizi sağlamak görevimiz olacaktır. Birlik beraberliğimizi koruyacak, ikbal düşkünü art niyetli kimselerin iyilik hareketlerini zafiyete uğratmalarına fırsat vermeyeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.