Muğla şehidini uğurladı

Bu haber 08 Eylül 2015 - 23:36 'de eklendi ve 1.390 kez görüntülendi.

muğlasehitHakkari Dağlıca’da teröristlerin saldırısında şehit olan 16 askerden biri olan sözleşmeli piyade er Adnan Ergen’in cenazesi Van’da düzenlenen askeri töreninin ardından hava yolu ile akşam saatlerinde baba ocağı Muğla’ya getirildi.

Akşam saatlerinde düzenlenen cenaze törenin ardından Adnan Ergin, on binlerin eşliğinde Eşen Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Havayolu ile cenazesi Dalaman’a getirilen şehit piyade er Adnan Ergin’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutu oluşturulan araba korteji eşliğinde Fethiye İlçesi’ne bağlı Seydikemer İlçesi Eşen Mahallesi’ne götürülmek üzere yola çıktı. Dalaman’da yol kenarlarını baştan sona ellerinde Türk bayrakları ile dolduran vatandaşlar Seydikemer’li şehidi Dalaman’dan uğurladı.
Dalaman, son terör olaylarını protesto etmek ve Seydikemer’li şehidine sahip çıkmak için her yeri Türk bayrakları ile donattı. Dalaman ilçesinde bütün esnaflar işyerlerine Türk bayrakları astı. Dalaman’dan yola çıkan konvoy eşliğinde şehit Adnan Ergin’in cenazesi Seydikemer İlçesi Eşen Mahallesine getirildi.

Cenaze öncesi Adnan Ergin’in baba ocağı olan Eşen Mahallesi’nde askeri tören için düzenleme yapıldı. Jandarma tarafından mahalle giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları oluşturuldu. Bu arada şehit er Adnan Ergin’in baba ocağı ve mahalle vatandaşlar tarafından baştan aşağıya Türk Bayrakları ile donatıldı.

Baba Ocağı’na son kez geldi

Eşen Mahallesi’nde oluşturulan tören alanına şehit er Adnan Ergin’in cenazesinin getirilişi sırasında alanında bulunanlar gözyaşlarına hakim olamadı. Muğla protokolünün tamamının katıldığı cenaze törenine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganları arasında Adnan Ergin kısa özgeçmişi okundu. Cenaze namazının kılınmasının ardından şehit er Adnan Ergin, sloganlar ve tekbirler eşliğinde Eşen Mahallesi mezarlığında defnedildi.

10 ay önce göreve başladı

Piyade Sözleşmeli Er Adnan Ergen’in 10 ay önce göreve başladığı ve çıkan olaylar nedeniyle izne gelemediği belirtildi. 10 aylık asker olan Ergen’in ailesinin onay vermemesine rağmen kendi isteğiyle orduya katıldığı öğrenildi. Kullandığı zırhlı personel taşıyıcının saldırıya uğraması sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Adnan Ergen’in Ramazan Bayramı’nda izne gelemediği, sosyal medyadan bayramını kutlayan arkadaşına, “Abi iyiyim çok şükür. Eylülün 5’i veya 9’u gibi izne geleceğim Allah’ın izniyle” şeklinde mesaj attığı ortaya çıktı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.