Muğla Sanat Severler Derneği Başkanı Sadettin Özbek

Bu haber 04 Ocak 2018 - 0:54 'de eklendi ve 1.287 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda Muğlalıların yakinen tanıdığı renkli bir simadan bahsedeceğim. Her kesim tarafından sevilen ve sayılan Sadettin Özbek Muğla Sanatseverler Derneği Başkanlığını başarı ile yönettiği her kesim tarafından söyleniyor. Sadettin Bey Muğla’nın köklü ailelerinden biri olup ailesinden almış olduğu terbiyeden mi bilinmez insanlara karşı yaklaşım tarzı ayrı bir güzellik. Öyle de olduğu için il genelinde Sanatseverler Derneği’nin Başkanlığını yapmış olduğu dönemden bu yana başarılı çalışmaları Muğlalı Sanatseverleri son derece memnun etmiştir.

Sevgili okurlarım, benim yakinen ve bildiğim Muğla Sanatseverler Derneği Başkanı Sadettin Özbek sosyal yönlü olup birçok sosyal etkinliklerde bulunup da devam eden değerli bir şahsiyettir. Bu güzellikleri gerçekleştiren Sadettin Özbek Devrim Kültür Sanat Dergisi sorumluluğunu alıp çok sayıda eş ve dostlarının şiir ve yazılarını kaleme alıp vatandaşlara okutma imkanı buluyor. Hem de hiçbir menfaat karşılığı olmadan. İşte böylesine sanata düşkün bir kardeşimiz Sadettin Özbek. Hani önceden de söylemiştim ya Sadettin Özbek sosyal yönlü Atatürkçü demokrat bir yapıya sahiptir diye evet öyle. Öyle olmasa bugün Muğla’nın üst düzey insanlarında sevgisini almış değerli bir dost canlısı kardeşimizdir. Muğla Sanat Severler Derneği Başkanı Sadettin Özbek.

Sevgili okurlarım, Muğla’nın birçok yerinde adı güzelliklerle anılan ve kendisinden bahsedilirken örnek bir vatandaş olduğu dile getirilmesi ayrı bir güzelliktir. İşte bu güzelliklerden bazılarını söyleyenler Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve daha birçok yetkililerin sevgi ve saygısını almış bir değer olarak görünüyor. Çünkü yapmış olduğu güzellileri Sayın Gürün, Sayın Gümüş Sayın Işık yapmış oldukları konuşmalarda Muğla Sanat Severler Derneği Başkanı Sadettin Özbek’i öve öve onurlandırıyorlar. Ne mutlu bu sevgi ve saygısını kazanmış olan benim de çok sevdiğim Muğla Sanatseverler Derneği Başkanı Sadettin Özbek sanat dalında başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum sizi Sayın Özbek sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.