Muğla polisinden kaçamadı

Bu haber 27 Ocak 2017 - 23:02 'de eklendi ve 920 kez görüntülendi.

manşet2

İzmir’de iki villadan çok sayıda elektronik eşya ve para ile villa sahibinin jipini de çalan cezaevi firarisi, Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde yakalandı. Zanlı ilk ifadesinin ardından İzmir polisine teslim edildi.

Kadir Tamer

İzmir’de bir villadan çok sayıda elektronik eşya ve para ile villa sahibinin jipini de çalan cezaevi firarisi, Muğla’da yakalandı. Zanlı ilk ifadesinin ardından İzmir polisine teslim edildi.

İddialara göre, Manisa’da hırsızlık suçundan tutuklanan ve cezaevinden bir süre önce firar eden Vedat K., geçtiğimiz günlerde İzmir’in Narlıde’re İlçesi’nde bulunan iki villaya hırsızlık amacıyla girdi. Vedat K. girdiği villalardan çok sayıda elektronik eşya ve para çaldıktan sonra evine girdiği villa sahibinin 35 AD 2560 plakalı jipini de çalarak kaçtı.

MOBESE uyarı verdi

Cezaevi firarisi Vedat K., çaldığı jiple birlikte Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne geldi. Menteşe girişi olan Muğla-Aydın karayolu üzerinde bulunan MOBESE’ye kurulu plaka okuma sistemi Vedat K.’nın içinde bulunduğu jipin çalıntı olduğu bilgisi vermesi üzerine Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Müdürlüğü’ne bağlı ekipler harekete geçti.

İlk olarak kent merkezine gelen çalıntı jipin hangi güzergahı takip ettiği belirlenebilmesi amacıyla MOBESE görüntüleri incelemeye alındı. Vedat K.’nın kullandığı jipin kent merkezinde bulunan Muğla Adliye Sarayı’na doğru gittiğinin tespit edilmesinin ardından ekipler bu bölgeye sevk edildi.

Park halinde bulundu

Bölgeye giden ekipler çalıntı jipin Muğla Adliye sarayı önüne park edilmiş halde buldular. Sürücünün araçtan inip uzaklaştığını tespit eden ekipler zanlının yakalanması için bölgede aramaya yapmaya başladılar. Bu esnada polis telsizinden araç başında bulunan ekiplere jipte  şüpheli bir durumun bulunup bulunmadığı, kapılarının kilitli olup olmadığının dikkatli bir şekilde incelenmesi talep edildi.

Yaya olarak kaçmaya başladı 

Araç başındaki ekipler jipi dikkatli bir şekilde incelerken diğer ekipler Vedat K.’yı yakalamak için civar bölgedeki ara sokak ve mahallelerde çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda Vedat K. ekipler tarafından Emirbeyazıt Mahallesi Stadyum sokakta yürürken fark edildi. Polis ekiplerini gören Vedat K. yaya olarak kaçmaya başladı. Bir süre mahalle arasında Vedat K. ile polis arasında süren koşuşturmanın ardından zanlı polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Üzerinden kimlik çıkmayan cezaevi firarisinin çok sayıda hırsızlık suçundan sabıkası olduğu, ayrıca uyuşturucu satmak suçundan arandığı öğrenildi. Muğla Emniyet Müdürlüğü’nde ilk ifadesi alınan zanlı işlemlerinin ardından İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilirken ele geçirilen jip sahibine teslim edildi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.