Muğla polisi tam not aldı « Hamle Gazetesi

Muğla polisi tam not aldı

Bu haber 26 Aralık 2017 - 0:34 'de eklendi ve 865 kez görüntülendi.

Ülkemiz genelinde 22 Aralık akşamı gerçekleştirilen ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması (8)’ Muğla kent merkezi ile ilçelerinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilirken, uygulamaya katılan Muğla Polisi vatandaşlardan tam not aldı.

Haber Merkezi

Ülkemiz genelinde 22 Aralık akşamı gerçekleştirilen ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması (8)’ Muğla kent merkezi ile ilçelerinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilirken, uygulamaya katılan Muğla Polisi vatandaşlardan tam not aldı.

Ülkemizin güvenlik ve asayişini temininde mesai mefhumu gözetmeden her türlü zor şart altında canı pahasına görev yapan emniyet teşkilatı; 22 Aralık akşamı yurt genelinde eş zamanlı olarak ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması (8)’ gerçekleştirdi.

22 Aralık akşamı gerçekleşen uygulama saat 19.30-21.30 saatleri arasında sabit yol uygulaması, saat 22.00-24.00 saatleri arasında stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşların yoğunlukla bulundukları umuma açık yerlerde gerçekleşti.

Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın talimatıyla Muğla’nın tüm ilçelerinde polis sorumluluk alanlarında gerçekleştirilen ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması (8)’ isimli uygulamada İlçe Emniyet Müdür ve İlçe Emniyet Amirleri de hazır bulundu.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli 760 personel ve 82 ekibin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada 6 polis dedektör köpeği de hazır bulundu. 24 sabit uygulamanın yanı sıra 145 umuma açık yerde uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada 5 bin 68 kişi sorgulanırken, sorgulanan bu kişilerden 14 kişinin çeşitli suçlardan dolayı arandığı tespit edilerek 5 şahıs gözaltına alınırken, 7 şahıs hakkında adli- idari işlem yapıldı. Yine uygulamada bin 43 araç kontrol edilirken bu araçlardan 53 tanesi ile ilgili olarak sürücü ve sahiplerine cezai işlem uygulandı.

Büyük bir kararlılıkla vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması, suç ve suçlularla etkin mücadelenin yapılabilmesi amacıyla Muğla İlinde de gerçekleştirilen ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması (8)’ çerçevesinde görevlendirilen Muğla İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli polisler vatandaşlardan tam not aldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.