Muğla örnek il oldu « Hamle Gazetesi

Muğla örnek il oldu

Bu haber 13 Aralık 2018 - 0:48 'de eklendi ve 1.333 kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 16 Mayıs 2016 tarihinde imzalanan ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı İş Birliği Protokolü’ çerçevesinde hazırlanan projede Türkiye genelinde ilk imza Muğla’da atıldı. Proje kapsamında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile Milas’ta bir okulun yarım kalan kapalı spor salonunun tamamlanması ve Marmaris’te bir okul bahçesine futbol sahası yapımı gerçekleştirilecek. İki okul için yapılacak çalışmalar 700 bin liraya mal olacak.

Kadir Tamer

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 16 Mayıs 2016 tarihinde imzalanan ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı İş Birliği Protokolü’ çerçevesinde hazırlanan projede Türkiye genelinde ilk imza Muğla’da atıldı.

Muğla Valiliği’nde düzenlenen protokol ile proje kapsamında Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yarım kalan spor salonunun tamamlanması, Marmaris İnci Narin Yerlici İlköğretim Okulu bahçesine futbol sahası yapılacak. İki okula yapılacak çalışmalarla ilgili olarak Muğla Valiliğinde protokol töreni düzenlendi. Törene Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz katıldı.

Önemli bir proje

Törende konuşan Muğla Milli Eğitim Müdür Pervin Töre, “Muğla olarak Türkiye’de ilkleri başarmanın gurunu yaşıyoruz. Türkiye genelinde Gençlik Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliği protokolü kapsamında iki okulumuzda yarım kalan Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yarım kalan spor salonunun tamamlanması, Marmaris İnci Narin Yerlici İlköğretim Okulu bahçesine futbol sahası yapımının protokolü için buradayız. Sayın Valimizin öncülüğünde, bakanlığımızın 2023 vizyon hedefi doğrultusunda, öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel gelişimlerini arttırmak, öz güvenlerini geliştirmek adına hareketli yaşam protokolü bizim için önem arz etmektedir. Bu protokol kapsamında okullarımızda okuyan öğrencilerimiz ve çevresinde bulunan tüm çocuklarımıza bu alanları açık tutularak teknolojiden çocuklarımızı kısmen uzaklaştırarak spor faaliyetlerine yönlendirerek kişisel gelişimlerini sağlanması hedeflenmektedir. Bu anlamda sayın valimize desteklerinden ve öncülüğünden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise, “Bugün burada sayın valimizin destekleri ile önemli iki projeye imza atmış olacağız. Spor Toto teşkilat Başkanlığı’nın uhdesinde imzalamış olduğumuz yatırımların bugün burada hayata dönüştürülmesinin son aşamasına gelmiş bulunuyoruz” diye konuştu.

İki bakanlık arasında yapılan işbirliği kapsamında ilk protokolün Muğla’da uygulandığını ve bundan dolayı mutlu olduğunu kaydeden Muğla Valisi Esengül Civelek ise, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında okul spor faaliyetlerinde kullanılan tesislerin bakım onarımı ve ihtiyaç duyulan yeni tesislerin inşa edilmesi konusunda bugün ilimizde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında protokol töreni için bir aradayız. İlk etapta Milas’ta bulunan okulumuzun yarım kalan yarım kalan spor salonunu tamamlanacak ve Marmaris’te bulunan okulumuza futbol sahası yapılacaktır. İlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yarım kalan spor salonunun tamamlanması, Marmaris İnci Narin Yerlici İlköğretim Okulu bahçesine futbol sahası yapılması için hazırlanan protokol Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz arasında imzalandı.

İmzalanan protokol Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yarım kalan spor salonunun tamamlanması için 500 bin lira, Marmaris İnci Narin Yerlici İlköğretim Okulu bahçesine futbol sahası yapımı 200 bin lira olmak üzere toplam 700 bin lirayı buluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.