Muğla Muhtarlar Derneği Başkanı Gümüş: “Muhtarların İşi Hafife Alınıyor”

Bu haber 13 Temmuz 2016 - 0:29 'de eklendi ve 538 kez görüntülendi.

1Muğla Muhtarlar Derneği Başkanı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gümüş, 29 Haziran tarihinde ulusal basında yer alan bir köşe yazısında ‘Mahkemeden tedbir kararı çıkarmanın, muhtardan ikametgâh çıkarmaktan daha kolay hale geldi’ ifadelerine sert tepki gösterdi.

Hafize Ataseven

Muğla Muhtarlar Derneği Başkanı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gümüş, 29 Haziran tarihinde ulusal basında yer alan bir köşe yazısında ‘Mahkemeden tedbir kararı çıkarmanın, muhtardan ikametgâh çıkarmaktan daha kolay hale geldi’ ifadelerine sert tepki gösterdi.

Köşe yazısında yer alan ifadelerin gerçek olmadığını kaydeden Gümüş, “Bu karşılaştırma kesinlikle doğru değildir. Bir köşe yazarının sütunlarına taşıdığı bu ifadeler, sayıları yaklaşık 50 bini bulan muhtarlarımızı çok üzmüş ve işimizin hafife alındığı şeklinde yorumlanmıştır. Esasen Türk demokrasimizin en önemli temel taşlarından birini teşkil eden muhtarlarımızın önemi son yıllarda daha iyi anlaşılmış ve yaptıkları görevin değeri, evlerimizde sokaklarımızda ve insanlarımızın nezdinde gerçek yerini bulmuştur. Bu yazıda haksızca belirtildiği üzere, muhtarlarımızın verdiği ikametgâh belgesi belki de en kolay ve saniyeyle ölçülebilecek bir zaman içinde verilmektedir. Yoksa yazıda belirtildiği gibi muhtarlardan alınan ikametgâh belgelerinin çok zor ve bazı mahkeme kararlarının çıkartılmasından daha da zor şeklinde yorumlanabilecek ve yanlış düşüncelere yol açabilecek bu ifadenin ilgili köşe yazarı tarafından aynı sütunlarda düzeltilmesi için bu açıklamayı yapmayı bir zaruret bilirim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.