Muğla muhalefeti forumda buluşuyor

Bu haber 10 Ekim 2014 - 0:39 'de eklendi ve 663 kez görüntülendi.

muglamuhalefetÜlke genelinde örgütlenen “Birleşik Muhalefet Hareketi” Muğla’da da örgütlendi. Bilgi Taşkıran ve Funda Karadağ Dural gibi isimlerden oluşan Geçici Yürütme Kurulu’nun düzenlediği ‘Muğla Forumu’na Gazeteci Merdan Yanardağ, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ve Birgün Yazı İşleri Müdürü Barış İnce ve Prof. Dr. Gamze Yücesan katılıyor.
Özcan Özgür
Ülke genelinde örgütlenen “Birleşik Muhalefet Hareketi” Muğla’da da örgütlendi. Bilgi Taşkıran ve Funda Karadağ Dural gibi isimlerden oluşan Geçici Yürütme Kurulu’nun düzenlediği ‘Muğla Forumu’na Gazeteci Merdan Yanardağ, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ve Birgün Yazı İşleri Müdürü Barış İnce ve Prof. Dr. Gamze Yücesan katılıyor.
Muğla Birleşim Muhalefet Hareketi Yürütme Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada ‘Muğla Forumu’nun 11 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Konakaltı Kültür Merkezi’nde yapılacağı duyuruldu. Açıklamada, tüm demokratik halk güçleri ortak mücadeleye çağrılarak şöyle denildi:
“Birleşik Muhalefet Hareketi olarak ülkemizin örgütlü-örgütsüz tüm kesim ve bireylerinin doğrudan katılımına dayanarak gelişen, her düzeyde eşitlikçi, özgürlükçü, dayanışmacı olan, emekten yana, kamucu, bağımsızlıkçı, doğayla uyumlu, cinsiyetçi ve türcü ayrımcılıklara temelden ve tavizsiz karşı duran, halkların özgürce, eşitlik, kardeşlik ve barış içinde birlikte, bir arada yaşaması için gerekli kanalların sonuna kadar açılmasını savunan, farklı inanç topluluklarının ve inançsızların hak ve özgürlüklerini eşit güvenceye alan, sözde değil gerçek laiklikten yana bir kitlesel demokratik mücadeleyi, fikirden eyleme tüm mücadele alanlarında hayata geçirmek, birleşik bir muhalefet hareketi içinde hep birlikte büyütmek için yeni bir adım atmayı öneriyor, tüm demokratik halk güçlerini bu iradeyi ortaya koyma doğrultusunda birleşik, ortak mücadeleye çağırıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.