Muğla Müftülüğünde devir teslim töreni

Bu haber 07 Nisan 2014 - 20:23 'de eklendi ve 729 kez görüntülendi.

muglamuftulugu6516516515Muğla’da 2 yıldır müftülük görevini sürdüren Hasan Başiş, görevini Abdurrahman Koçak’a devretti.

İlkay Yıldız

Muğla Müftülüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen devir teslim törenine Muğla Vali Yardımcısı Salih Gürhan, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan,30 Mart Yerel Seçimlerinde Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mansur Harmandar ve Menteşe Belediye Başkan Adayı olan Mestan Yayman, İzmir, Aydın ve Denizli Müftüleri, İlçe müftüleri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri müftülük personeli katıldı.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Gürhan, Diyanet İşleri ve Müftülüğün sadece din hizmetleri yürüten kurum olmadığını belirterek, “Diyanet İşleri ve müftülükler günümüzde insanlarımızı rehabilite eden rahatlatan, halka sıcak ve yakın hisler veren bir kurum haline geldi” dedi.

Muğla’dan bedenen ayrıldığını işaret eden Hasan Başiş ise kalbinin Muğla’da kalacağını söyledi.

Başiş, Muğla’da önemli çalışmalara yürüttüklerine işaret ederek, “Muğla’da iki yıla yakın görev yapıyorum.  Aranızdan ayrılırken burada geçirdiğim her günün güzellikler içinde geçtiğini belirtmek istiyorum.  Ankara’da her zaman bir evinizin olduğunu sakın unutmayın” diye konuştu.

Tokat İl Müftülüğünden Muğla İl Müftülüğüne atanan Abdurrahman Koçak, Başiş’e yaptığı hizmetler için teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Bugün zor bir gün. Baki kalan bu kubbede hoş bir sedaymış. Hasan Başiş hocamın çok güzel hizmetler yaptığını görüyorum. Sorumluluğumuzun büyük ve ağır olduğunun farkındayım. Ama hizmete Allah için girmek, Allah için hizmet ederek başarılı bir şekilde sürdüren arkadaşlarımızdan bu hizmeti devralarak çalışmaları devam ettirmek en büyük arzumuz. Bundan sonra da bu hizmeti en iyi noktaya getirmeye devam edeceğim.”

Konuşmaların ardından eski Muğla Müftüsü Hasan Başiş yeni Müftü Abdurrahman Koçak’a cübbesini giydirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.