Muğla Milletvekillerinin Hayali Yok!

Bu haber 07 Temmuz 2018 - 2:24 'de eklendi ve 2.065 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Çocuk ölümleri ve kayıpları son günlerde çokça yaşanır oldu. Beraberinde “İdam” sesleri yükseliyor. Garip bir ülke olduk. “Özgecan Yasası”nı çıkaramadık, “İdam Yasası”nı çıkaracağız.

Kimi, kimleri asacağız?

Sokakta “İdam” diye bağıranlara sorarsanız, çocuklara cinsel tacizde ve tecavüzde bulunanları, onları öldürenleri, kaçıranları asacaklar. Peki çocuk olmayanlar? Genç kızlar, kadınlar? Onlara taciz ve tecavüzde bulunanlar, onlara sahip olamadıkları veya fazlaca sahiplenip kıskandıkları için öldürenler, eziyet edenler, dövenler ne olacak? Oğlan çocukları ne olacak? Ya dili söylemez hayvanlar?

Bu ülkede en çok kadınlar, hayvanlar ve çocuklar korunmaya muhtaç…

Bu kanayan yara, “idam” çığlıkları ile kapanabilecek bir yara değil…

Önleyici yasalar ve bu yönde sadece çocuklara değil, yetişkinlerede eğitim şart.

 

xx           xx           xx

İDAMA HAYIR…

Ben idama karşıyım… Bu ülkede Adnan Menderes ve arkadaşları bir “siyasi cinayetin” kurbanları oldular. Asıldılar… Düşüncelerinden ötürü ve bir de önceki idamların intikamı olsun diye Deniz Gezmiş ve arkadaşları asıldı…

12 Eylül Askeri Darbesi‘nde 17 yaşında çocuk; Erdal Eren hiç bir suçu da yokken yaşı büyütülerek asıldı… Suçu da olsa çocuk asılır mı? Astık…

Sadece Erdal Eren değil, “Bir bizden, bir sizden” dercesine hem sağdan, hem soldan gençler asıldı.

Bunları bilmeyenler çıkmışlar “İdam isteriz” diye çığlık atıyorlar.

Yarın çocuklar bahane edilerek idam yasası çıkarılırsa, o yasa ile çocuk katillerinden çok kimlerin asılacağını, asılabileceğini biliyor muyuz?

Hayır… Ama idam istiyoruz… Biz bu “linç kültürüne” ne ara dahip olduk Allah aşkına?

 

xx           xx           xx

Peki bu çocuk katilleri, kadın katilleri, tecavüzcüler, tacizciler, kadın düşmanları ellerini kollarını sallayarak aramızda yaşamaya devam mı etsinler?

Kesinlikle hayır. Kesinlikle cezalandırılmalılar.

Cezaevlerinde kurallar vardır. Kuralları çiğneyenler ya tecrit edilirler veya hücre cezasına çarptırılırlar.

Bu “iflah olmaz sapıklarda” hiçbir nedenle aramızda yaşamamalılar. Tecrit edilmeliler, hiç bir aftan yararlanmamak koşuluyla tek kişilik koğuşta ömür boyu hapdse mahkum edilmeliler.

Topluma zarar veren bir insanın toplum içinde yaşamaya devam etmesini hiç kimse istemez.

Sivrisinek mevsimindeyiz. Sivrisinek deyince biliyorum aklınıza ilk gelen “ilaçlama” yapılması, yani sivrisineklerin imha edilmesi geliyor değil mi?

Oysa doğrusu bataklığı, sivrisineğin ürediği koşulları ortadan kaldırmak.

Bu “eğitimsiz” toplumda bu sapıklar, as as bitmez!

Sakın ha her ilde bir üniversite var diye, “Biz eğitimli bilr toplumuz” demeye kalkmayın. Biz Müslümanız, ama ahlaklı mıyız?

 

xx           xx           xx

KADINLARIMIZI VE MARMARİS

BELEDİYESİ’Nİ KUTLUYORUM

Dün kadınlarımız ve gençlerimiz Sınırsızlık Meydanı‘nda toplandılar.

Faili meçhul ve faili belli çocuk cinayetlerini proteste ettiler. Çocuk kayıpları ve ölümlerinin önüne geçilmesi ve bu yönde suçluların en ağır şekilde cezalandırılmalarını sağlamak için haykırdılar.

Kısa bir yürüyüş yaptılar.

Çok kalabalık değillerdi. Olsun… İlginçtir bu eylem STK’lar ve siyasi partiler tarafından değil, gönüllü kadınlarımız tarafından düzenlendi.

O yüzden düzenleyenleri ve katılanları kutluyorum. Marmaris Belediyesi‘ni de kutluyorum.

Marmaris Belediyesi Türkiye’ye örnek bir iş yaptı.

Kayıp çocuk ve istismar vakalarının artması, çocuk parklarına güvenlik kamerası takılması konusunu bir kere daha gündeme getirdi. Sosyalmedyada da bu yönde talepler artarken, Marmaris Belediyesi‘nin bu konuda örnek oluşturacak uygulamalara imza attığı öğrenildi.

Yaklaşık 5 ay önce ilk adımı atılan proje kapsamında Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ilçe merkezi ve Armutalan, İçmeler ve Beldibi’ndeki 18 parka, 40’a yakın kamera yerleştirildiği açıklandı.

Darısı öteki ilçelerimizin başına…

 

xx           xx           xx

MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDILAR

Muğla‘nın artık 7 milletvekili var.

Bu Muğla ve Muğlalılar 6 milletvekilinden bir şey görmediler. Hala Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin eksikleri tamamlanamadı!

Tabi nankörük de yapmayalım. AK Parti iktidarında Muğla elbette (Genel Bütçe’ye Muğla’dan yaptığımız katkının karşılığı olmasa da) önemli yatırım ve hizmetler aldı.

Ancak bunlar siyasilerimiz sayesinde olmadı! Siyasilerimiz o kadar etkili olsalardı Göcek Tüneli ücretsiz olurdu. O kadar güçlü siyasilerimiz olamadı maalesef…

Bakarsınız bu dönemde güçlü olurlar.

Ne de olsa 7, 6’dan büyük!

7 milletvekilinden 4’ü CHP‘de… Önceki gün mazbata aldılar.. AK Parti‘nin 2 milletvekili ile İYİ Parti‘nin 1 milletvekili de mazbatalarını Çarşamba günü aldılar. Evet, MHP Milletvekili yok… Bu yokluğu bir başka yazımda ele alacağız…

 

xx           xx           xx

MİLLETVEKİLLERİMİZİN HAYALİ VAR MI?

Mazbata törenleri Muğla Barosu‘nun salonunda yapıldı. AK Parti Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir ile İYİ Parti Milletvekli Metin Ergun‘u partilileri ve aileleri eşlik etti. Ertesi gün CHP Milletvekilleri Süleyman Girgin, Burak Erbay, Suat Özcan ve Mürsel Alban çok daha kalabalık bir toplulukla mazbata aldılar.

Muğla Barosu Salonu‘nda taraftarlarla anı fotoğraflar çekildi. Metin Ergun, İl Başkanı İncilay Gezgin ve öteki yöneticilerle gelmişti.

Birlikte fotoğraf çektirirlerken, Ergun, AK Partili Demir ve Gökcan’la da poz verdi. Keşke “Muğla Milletvekilleri” aynı karade olabilselerdi…

Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuzdemir de önce AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz ve Gençlik Kolları İl Başkanı Vekili Emre Güçlü ile fotoğraf çektirdiler.

CHP Milletvekilleri de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve kalabalık bir toplulukla adeta “aile fotoğrafı” çektirdiler… Karede Başkan Gürün‘ün dışında Ortaca Başkanı Hasan Karaçelik, Yatağan Başkanı Haşmet Işık ve Menteşe Başkanı Bahattin Gümüş vardı. İlçe başkanlarından Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın‘ın dışında Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya ve Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü dikkatimi çekti. Ünlü ve Sertkaya yanyana olmaya özen gösteriyorlardı… Aslında Acar Ünlü tavuk kümesinde sarı ördek yavrusu gibi duruyordu… Seçimde çok çalışan ve belki de CHP için bu seçimin kazançlarından biri olan Milletvekili Adayı Emine Yenilmez Aydemir’in aile fotoğrafında” olmaması beni şaşırttı.

 

xx           xx           xx

Beni bir de milletvekillerimizin bir “Muğla hayali” olmaması şaşırttı…

Törenlerde konuşan İl Seçim Kurulu Başkanı Haluk Okul, “Seçimleri herhangi bir problem olmadan sonlandırdık. Tabi ufak tefek itirazlar olacak, bu partilerimizin hakkıdır. Yüzümüzün akı ile sonlandırdık. İnşallah sonuçlar vatanımıza milletimize, Muğlamızın değerli halkına hayırlı olur” dedi. Çiçeği burnunda milletvekillerimizde o günlerde duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Hiçbirinin “Muğla hayali” yoktu… Belki de “milletvekili hayali” kurmaktan Muğla için hayal kurmaya vakitleri olmamıştır… O günlerde heyecanla paylaşmayı unutmuşta olabilirler…

Neyse hayırlı olsun…

————————                                                                             ————————–

GÜNÜN SÖZÜ; Hata yapmak insanlara vergidir, bunu başkalarının üstüne atmak politikadır. (Bili Vaugheur)

ÇİVİ

Atatürk Stadyumu’nun yerine yeşil alan düzenlemesi yapılmak üzere şehir dışına çıkarılması Muğlaspor’a ihanet olurmmuş.

Beni Bi Gülmek Aldı:))))

————————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.