Muğla MHP’si Bir Nebzede Olsa Üzüntülü

Bu haber 25 Mayıs 2014 - 23:19 'de eklendi ve 1.223 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Efendim bugünkü konumuz Muğla MHP’si. Çoğu okurumuzun da bildiği üzere 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde ilimiz ve ilçeleri başta olmak üzere köylerden de MHP’nin oylarının artması gerekirken bunun sandığa yansımadığını gördük. Bu nasıl karşılanır ama ben onu da bilmiş değilim. Söylenecek tek söz varsa Muğla ve genelinde MHP’nin bir varlık gösteremediğinin görüldüğüdür. Bu konudan dolayı huzursuz olan çok sayıda partililerde bu noksanlığın nereden kaynaklandığını bir türlü anlayamadıklarını söylüyorlar. Muğla’da 5 yıl önce yapılan yerel seçimlerde MHP Muğla merkezde CHP’den sonra ikinci parti il genelinde ise üçüncü sıradaydı. Ancak son seçimlerde unutulmaması gereken bir durum var. Buda 2014 seçimlerinde Muğla genelinde seçmen sayısı yaklaşık 100 bin seçmen olarak arttı. İl genelinde seçmen sayısını artmasına rağmen bu artışın ne yazık ki MHP’ye yansımadığını gördük.

Ne oldu da MHP il genelinde istediği oy artışını yakalayamadı. MHP’nin İl Başkanı Mehmet Korkmaz deseniz gece gündüz çalışmaları ile uyku bile uyumadığını dile getiriliyor. MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Milletvekili Mehmet Erdoğan ise her gitmiş olduğu yerlerde ilginin en fazlasını gördü. Gördü diyorum çünkü ben her fırsatta Sayın Erdoğan’a oy vereceğiz diye konuşan çok sayıda Ak Partili seçmenin olduğunu biliyorum. Yani Muğla MHP’si 30 Mart yerel seçimlerinde hayal kırıklığına uğradı. İyi hoş ama Yatağan’da ve mahallelerinde ne oldu biliyor musunuz?

Solun kalesi olarak bilinen CHP’nin devamlı seçim kazandığı Yatağan’da MHP oylarını iki kat arttıracak CHP ile kıyasıya yarıştı. Ve kıl payı belediye başkanlık seçimlerini de böylelikle de kaybetmiş oldu. Muğla’da ülkücü gençliğin çok olduğu bilinir. Hele Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde ülkücü genç sayısı daha fazladır. Her nedense bu ilimizde 30 Mart yerel seçimlerinde bir kıpırdanma olmadığı görüldü.

Milletvekili olan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, seçim sürecinde kısa bir süre kalmasına rağmen gitmediği yer kalmadı. Önceden de söylediğim gibi her gittiği yerde ilginin en büyüğünü görmüştü. Hele deneyimli bir siyasetçi olan MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz’da partisi adına yapılabilecek ne varsa yaptı diyebilirim.

Ama söylediğim gibi MHP’nin Muğla’da bu seçimlerde bir yara aldığı alenen görüldü. Muğla’da konuştuğum çok sayıdaki MHP’li ise, “Önümüzdeki yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri olsun 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde olsun çalışma tarzlarının daha fazla olacaklarını” söylediler. Görüşünü aldığımız Muğla MHP İl Başkanı Mehmet Korkamz, “Muğla’da MHP adına yapılabilecek ne varsa yerine getirdik. Seçim çalışmalarımız üst düzeydeydi. Organizeli bir çalışma yapmamıza rağmen yapılan seçimlerden istediğimiz oyu alamadık. Şimdi sıra Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile yapılacak olan genel seçimlerde daha güzel çalışıp MHP’ye güçlendirmektir” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.