Muğla MHP’nin Can Damarı Mimar Cengiz Özkaya

Bu haber 28 Mayıs 2015 - 0:38 'de eklendi ve 2.000 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Milaslıların yakinen tanıdığı renkli bir simadan bahsedeceğim, Mimar Cengiz Özkaya, Milas İlçesi’nin haricinde bilhassa Muğla ve Bodrum’da kendisini kabullendirmiş bir mimar olarak anılmakta.

Sosyal yönlülüğü ile tanınan Sayın Mimar Cengiz Özkaya için sosyal yönlü diye söylemiştik ya evet hakikaten de öyle. Muğla’nın birçok ilçesinde bütün sosyal etkinliklerde bulunup kendisinin bir hayli katkıları olan Sayın Özkaya için Milas’taki hemşerileri neler konuşuyor neler? A.D. isimli bir vatandaş bakınız neler söylüyor: “Cengiz Bey ilçemizin değerli mimarlarından olup sağ sol demeden her kesimle iç içe olan saygın bir siyasetçidir. Uzun yılar MHP çatısı altında hizmet verdiği de görülüyor yani. Sayın Özkaya adam gibi adamdır. İnsanları kırmayan saygın bir isimdir.”

Belediye Parkı’nda 5-6 kişilik topluluk arasında A.V. isimli bir amca da bakınız neler söylüyor: “Cengiz Özkaya Muğla’nın değişik ilçelerinde çizmiş olduğu projelerle örnek bir mimar olduğu gibi aynı zamanda da Milliyetçi Hareket Partisi için gecesini gündüzünü veren değerli bir particidir.”

Daha birçok vatandaş Sayın Özkaya için o kadar olumlu konuşmalar yaptılar ki sormayın. İşte bunun bir örneği ise şöyle: Muğla MHP İl Binası’na gittiğimde Muğla MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mimar Cengiz Özkaya parti binasına gelip giden çok sayıdaki partililerle tek tek ilgilenip gelen partilileri saygın bir şekilde karşılaması Cengiz Özkaya’nın güzelliğini gösteriyor sevgili okurlarım.

Evet, biz de diyoruz ki, böylesine değerli insanlar ender rastlanır. Milas halkının sizi sevip ve saydığı kadar varmışsınız Sayın Özkaya.

Mimar Cengiz Özkaya bakınız neler söylüyor:

Evet, ben mimarım. Ama gönül verdiğim MHP’nin benim kalbimde bir ayrıcalığı var. Hem mesleğim hem de partim adına gece gündüz çalışma içindeyim.

Ülkemizde birçok siyasetçi seçim kampanyalarında günlük 100 km yol gitmeyi, çok çalıştıklarını anlatmada kullanırlar. Muğla’da siyaset ve hizmet ağında varlık göstermek için ise günlük 500 km’yi 2. vites ile tamamlamayı göze alırsınız. Ulaşmanız gereken seçmenler kuş uçmaz telefon çekmezde yaşar.

Genel Başkanım Dr. Devlet Bahçeli’nin ‘asıl silahın bilgiyi kullanmak olduğunu’ belirttiği yıl, aklıselim birçok insanımız gibi, bilginin üretilip kullanılabildiği bir zeminin restorasyonunun başlatıldığını anladık. O günden bu yana bilgiyi üretme ve kullanma düzleminde; toplumumuzda her sektörün deneyimlenmesi, sahadaki sorunların tanımlanması için çalıştık. Genel Başkanımın MHP adına koyduğu hedefe ulaşma kararlılığı, en alt katmanlarımızca anlaşılmış olduğunu biliyorum. Muğla’da insanımızın sorunlarını gerçeğe yakın tanımlamayı başaran bir kitlenin mensubuyum. Bu kitle yaklaşık 17 yıldır birebir tanışmasa da sabırla ve kararlılıkla ‘sorun tanımlamayı’ ancak tamamlamıştır.

Üretenlerin buluşma zemini olan MHP kurumu, aynı zamanda sorunlarının çözümünü anlattığımızda bir kere de anlayabilecek olan Muğlalı’nın da evi olma yolundadır. Çünkü kadroları deneyimleri en yalın ve en etkin çözüm yollarını bilen, bildiğini tozlu yollarda zorlu toplumsal coğrafyada iyi bir apartman çocuğu olarak değil bir sokak çocuğunun gerçekliğinde oluşmuştur.

İki İspanya kıyısı eden Muğla Türkiye’nin siyaset AR-GE’sidir.

Bölgemizde sadece Muğla’nın değil, ‘Hakkari ötesi yok gari’ diye Hakkari’nin derdine de öykünenlerin çözüm üretmeye başladığı bir altlıktır.

MYK Üyem Sayın Mehmet Şandır’ın gittiğimiz yerlerde on yıllardır anlata geldiği, Türk kimliğinin günümüzde ve tüm coğrafyalardaki sorunları Uygur Coğrafyası’ndan Lazkiye’nin köyündeki Türk’e, İstanköy’de, Rodos’ta sıkışmış Türk’e kadar her yerde yaşamlarını kolaylaştırıcı çalışmaların tecrübe edileceği bir bölgede yaşıyoruz.

Genel Başkanımın Antalya mitinginde belirttiği şekliyle Turizmden ve ardıllarından en az payı onu da bahşiş düzeyinde Türk insanının aldığı hususu sessiz çoğunluğun söylenmesini beklediği ‘Kral Çıplak’ dendiği andır.

Emek sömürüsünün yanında Türk kimliğinin ve Türk Medeniyeti’nin ürünlerinin yok sayıldığı, turizm mekânlarında hafifleştirildiği bir coğrafyada yaşayan bir fert olarak mevcut durumun, ticaretin her sektöründe insanımızı geleneklerinden ve kazanımlarından kopardığını da gözlemledik.

MHP kurumu olarak her sektörde Türk kimliğinin ve Türk Medeniyeti’nin yeteneklerini ve değerlerini kullanma çalışmalarımız aynı zamanda ülkemizin benzer sorunlarına da tecrübe olacaktır. Muğla’da Muğlalının Kültürü olmadan ASLA! Ticaret GELİŞEMEZ. Geleneğin ille de modası geçmiş olması veya devinimsizlikle eşanlama gelmesi gerekmiyor. Bahşişe boyun bükmeyi gelenek olarak sunanlara ve sananlara alternatif birçok projemiz de sahada uygulanmak üzere hazırdır.

MHP mensubu olarak proje hazırlama kabiliyetini daha da geliştirerek iktidar mensubu olmadan da hizmet üretmeye ve kaynak bulmaya devam edeceğiz.

Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Genel Başkan’ımız Devlet Bahçeli’nin başkanlığında iktidara geldiğinde her şey yeniden güzelleşecek. AKP iktidatı ise piyasadan yok olup gidecek.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
ZAFER ÇİNE 28 Mayıs 2015 / 10:40

hüseyin amca merhaba mhp’nin 2. milletvekilini büyük ölçüde garantilediğini de yazarsan çok sevinirim.

Uygar Genek 28 Mayıs 2015 / 19:55

Hüseyin Bey tarafsız yazılarınızı devamlı okuyor ve zevk alıyorum. İyi ki varsınız.

gaye güzelköylü 29 Mayıs 2015 / 20:56

Yatağan’lılar içlerinden çıkan evlatları prof.dr. Peyami Cinaz’ı sahip çıkacaklardır. Yatağan’da zaten MHP nin on bin oyu var. yatağan’dan Nevşat Özer’den bu yana milletvekili çıkmadı.