Muğla mezarlık zengini 

Bu haber 12 Ağustos 2015 - 18:41 'de eklendi ve 987 kez görüntülendi.

muglamezarlikzengini65516516156Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, il genelinde 7 milyon 45 bin m2 alanda bin 95 mezarlıkta temizlik ve ilaçlama çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

İlkay Yıldız

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde Bin 95 adet mezarlıkta temizlik ve ilaçlama çalışması yapıyor. Şu ana kadar 645 mezarlıkta çalışmaların tamamlandığını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, mezarlık alanlarının toplam büyüklüğünün 7 milyon 45 bin 765 m2 olduğunu açıkladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, “Muğla’da Bin 95 mezarlık var. Bu mezarlıkların tamamında ilaçlama ve ot temizliği yapıyoruz. Bunun yanında bu mezarlıklarımızda bilgisayar sistemi içerisinde içinde bulunan ve tespit edilebilinen evrak ile tüm mezarların kime ait olduğu, ne olduğu planlama yapmak sureti ile bundan sonra bu mezarların nasıl ve ne şekilde kullanılacağı merkezi olarak bir tık ile hangi mezarlıkta kimin yattığını belirlemek için ayrıca bir program çalışması yapılıyor. Biz arazi zenginiyiz. Toplam 7 milyon 45 bin 765 m2 kare alan mezarlık alanı. Bugüne kadar 645 mezarlıkta ilaçlama ve temizlik çalışması yapıldı. Bu dönemin sonuna kadar ilaçlama ve temizlik çalışması devam edecek ve bütün mezarlıklarımızda bu çalışmayı yapacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.