Muğla “Mabolla”ya sahip çıktı

Bu haber 11 Nisan 2015 - 0:47 'de eklendi ve 1.717 kez görüntülendi.

mabollaMuğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde çekilen ve bir TV kanalında yayınlanan Güzel Köylü dizisinde, Sude karakterini canlandıran 24 yaşındaki Su Kutlu ile Mabolla Bar çalışanları arasında geçen tartışmada sonunda oyuncu diziden çıkarıldı. AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, “Güvenlik kamera kayıtlarında açıkça Mabolla işletmesinin ve çalışanlarının konuya ilişkin bir hatalarının olmadığını düşünüyoruz. Bizler Her zaman dediğimiz gibi haklının yanındayız” dedi.
Haber Merkezi
Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde çekilen ve bir tv kanalında yayınlanan Güzel Köylü dizisinde, Sude karakterini canlandıran 24 yaşındaki Su Kutlu ile Mabolla Bar çalışanları arasında geçen tartışmada sonunda oyuncu diziden çıkarıldı. AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, “Güvenlik kamera kayıtlarında açıkça Mabolla işletmesinin ve çalışanlarının konuya ilişkin bir hatalarının olmadığını düşünüyoruz. Bizler Her zaman dediğimiz gibi haklının yanındayız.” dedi.
Edinilen bilgilere göre genç oyuncu Su Kutlu arkadaşları ile birlikte eğlenmeye gittikleri Mabolla Bar’da aşırı derecede içki aldıktan sonra, mekanın kapanma saati geldiğinde, buna itiraz etmiş taşkınlıkta bulunarak, içmeye devam etmek istemiş, bar görevlileri tarafından bardan dışarı çıkarılmış ve taraflar birbirleri hakkında şikayetçi olmuştu.
Yaşanan olayın ardından Menteşe Kaymakamlığı Muğla’nın 40 yıllık mekanı Mabolla’yı kapatırken, sosyal medyada Muğlalılar tarafından barın açılması için kampanya başlatıldı. Muğlalıların tepkileri karşısında oyuncu Su Kutlu “Güzel Köylü” dizisi kadrosundan çıkarıldı. Bu arada Muğla İdare Mahkemesi de barla ilgili verilen kapatma kararının kaldırılması için yürütmenin durdurulması kararı verdi.
Öte yandan dün AK Parti Muğla İl Başkanlığı’ndan olayla ilgili yazılı açıklama yapıldı. AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci’nin açıklamasında şöyle denildi:
“Ulusal ve yerel basında haberlere konu olan olay hakkında il başkanlığımız olayı inceleyerek Mabolla çalışanları ve işletmenin haklı olduğunu düşünmektedir. Güvenlik kamerası kayıtlarında da sanatçı Su Kutlu’ya, 01.00’de işletmenin kapanma saati geldiği söylendiğini. Ancak genç oyuncunun, çıkmayı reddettiği, çalışanların, ‘Kapanma saatimiz geçti. Polis ceza keser ve barı kapatır’ uyarılarına aldırmayan oyuncunun, diğer müşterilere de sataşarak bardan çıkmak istemediği görülmektedir. Çıkan tartışmanın ardından polisi arayıp darp edildiğini öne süren Su Kutlu’nun şikayeti üzerine Mabolla’ya idari makamlarca kapatma cezası uygulanması kararı verilmiştir. Güvenlik kamera kayıtlarında açıkça Mabolla işletmesinin ve çalışanlarının konuya ilişkin bir hatalarının olmadığını düşünüyoruz. Bizler Her zaman dediğimiz gibi haklının yanındayız. 40 yıldır Muğla’ya hizmet veren Mabolla’nın ve Muğla’nın yanındayız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.