Muğla KYK Ormanında fidanlar toprakla buluştu « Hamle Gazetesi

Muğla KYK Ormanında fidanlar toprakla buluştu

Bu haber 06 Aralık 2017 - 0:26 'de eklendi ve 482 kez görüntülendi.

Muğla’da KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) Ormanı projesi kapsamında fidanlar toprakla buluşturuldu.

Nazife Taşdelen

Orman Genel Müdürlüğümüz ile Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü arasında 10.05.2016 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde ülke genelinde olduğu gibi Muğla’da da fidan dikimi gerçekleştirildi. Daha yeşil bir Türkiye idealiyle 3 Aralık Pazar günü Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı fidan dikimi etkinlikleri düzenlendi.

Muğla ilindeki fidan dikimi merkez Menteşe ilçesi Düzeyn mevkiinde yapıldı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Muğla Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen program kapsamında Muğla Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında kalan Muğla-Yılanlı karayolu üzerinde bulunan Düzeyn mevkiinde fidan dikimi yapıldı.

Muğla KYK Ormanı fidan dikimi etkinliğine Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Dursun, Muğla Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Ömer İlman, Muğla Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş, KYK personeli ve öğrenciler katıldı. Fidan Dikimi etkinliğine katılanlara çorba ikramında bulunuldu.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.