“Muğla kimsenin tapulu malı değil” « Hamle Gazetesi

“Muğla kimsenin tapulu malı değil”

Bu haber 22 Mayıs 2013 - 18:21 'de eklendi ve 1.291 kez görüntülendi.

soyludnk13134Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Süleyman Soylu, Bodrum ve Yatağan’da partisini ve Hükümetin hizmetlerini anlattı. Bodrum’da yaptığı konuşmada, son 10 yılda turizm gelirlerinin ve bu sektördeki istihdamın hızla arttığını belirten Soylu, Yatağan’da Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı adayı gibi konuştu. İki tür seçim bulunduğunu, bunların “sonuç” ve “değişim” seçimleri olduğunu belirten soylu, “Önümüzdeki seçimler değişim seçimleri. Muğla’yı alacağız. Şimdiden hayırlı olsun. Muğla kimsenin tapulu malı değil.” dedi.
Özcan Özgür
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Bodrum’da, oda temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Dünyanın Türkiye’yi takip ettiğini savunan Soylu, 2008’den itibaren ABD ve AB ülkelerinde baş gösteren ekonomik krizin, Türkiye için temel bir fırsat haline geldiğini ve bunu çok iyi değerlendirildiğini söyledi. “Sonuçta on yıl önce 14.5 milyar olan yabancı yatırım oranı bugün 125 milyar dolara ulaştı.” dedi.
Muhalefetin bazı eleştirileri ve önerilerini dikkate aldıklarını, ancak muhalefetin ideolojik ve devlet egemen politikadan vaz geçmediğini savunan Soylu, “Muhalefet ne yazık ki 20’inci yüzyıl zihniyeti ile politika yapıyor. Bu nedenle de halktan yeteri kadar destek görmüyor.” Diyerek şöyle devam etti:
“Çözüm sürecinde ‘bölünecekler’ dedikleri bölgede, Güneydoğu’da çözüme destek yüzde 90’ları aştı, demek ki kimse bölünmek istemiyormuş, demek ki terör örgütüne o bölgede destek yokmuş. Yüzlerce binlerce kişi terk ettikleri köylere dönmeye başladı. Demek ki çözüm süreci milletimizin kolladığı, beklediği bir süreçmiş, bu süreçte adım atmakta ne kadar haklı ve doğru bir karar verdiğimiz ortaya çıktı.”
“MUĞLA KİMSENİN TAPULU MALI DEĞİL”
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Süleyman Soylu, Bodrum ve Yatağan’da partisini ve Hükümetin hizmetlerini anlattı. Bodrum’da yaptığı konuşmada, son 10 yılda turizm gelirlerinin ve bu sektördeki istihdamın hızla arttığını belirten Soylu, Yatağan’da Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı adayı gibi konuştu. İki tür seçim bulunduğunu, bunların “sonuç” ve “değişim” seçimleri olduğunu belirten soylu, “Önümüzdeki seçimler değişim seçimleri. Muğla’yı alacağız. Şimdiden hayırlı olsun. Muğla kimsenin tapulu malı değil.” dedi.
Soylu, AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi’nde yaptığı konuşmada, Türk milletinin artık yarından emin, büyük bir mutluluk, onur ve huzur içinde yaşadığını söyledi. Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz’ün ev sahipliğinde GELİ Tesisi’nde yapılan geceye, ilçe başkanları, partili belediye başkanları Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sökmen, Üçüncü Sıra Milletvekili Adayı Hayati Nizamoğlu ve davetliler katıldı.
AK Parti’nin seçim kazanan, iktidara gelen sıradan bir siyasi parti olmadığını kaydeden Soylu, AK Parti’nin Türkiye’nin bekası ve geleceği için çalışan büyük bir ailenin adı olduğunu ifade etti. Türkiye’nin çok önemli bir seçime gittiğini belirten Soylu, şunları söyledi:
“Siyasetçiler için her seçim önemlidir ama bu seçim öyle değil. Bu sadece bir belediye başkanlığı, meclis üyeliği seçimi değil, çok net söylüyorum bu başka bir seçimdir. Bir sonuç seçimleri bir de dönüşüm seçimleri vardır. Bunlardan ilki 14 Mayıs 1950’de rahmetli Adnan Menderes ile yapılan Demokrat Parti Seçimi, ikincisi rahmetli Turgut Özal ile 6 Kasım 1983 seçiminde gelen Anavatan İktidarıdır. Her iki seçimde de bu millet için dönüşüm yaşanmıştır. Milletimiz için üçüncü dönüşüm Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile 3 Kasım 2002 seçiminde geldi. Şimdi dördüncü dönüşüm geliyor. Bu coğrafyada hiçbir zaman bu millet direkt olarak kendi devlet başkanlığını seçmedi. İlk kez seçecek. İlk kez böyle bir yöne doğru Türkiye adım atmaktadır ve birilerini de korkutan budur.”
Soylu, AK Parti’nin çok güzel üç katlı bir ev inşa ettiğini ve her şeyini onun içine koyduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:
“Bir katı ile bir de çatısı kaldı. Yani bir kat atılacak o 2014 yerel seçimlerinde, bir de çatı çekilecek o da cumhurbaşkanlığı seçiminde. Dışarıda da bir dozer, 2 tane zabıta, ellerinde de bir balyoz. Diyor ki, ‘Bu millet bir rehavete girsin, bu millet bir sıkıntıya girsin de ben dozerle birlikte elimde balyozlarla bu 3 katı bunların kafasını yıkayım’. Onlar da o beklenti içerisindeler. Siz bunlara müsaade etmeyin. Çok çalışalım onlara fırsat vermeyelim. Her bir oy Türkiye’nin geleceğine inşa edilen bir tuğla gibidir. Biz Türkiye’yi bölgesinde lider, güçlü küresel bir aktör haline getirmek istiyoruz”
Süleyman Soylu, konuşmasının ardından partiye yeni katılanlara rozetlerini taktı. Yerel seçimle ilgili konuşmasında, “Muğla kimsenin tapulu malı değil” diyerek, yerel seçimden başarı ile çıkılacağının müjdesini verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
Hasan 22 Mayıs 2013 / 21:16

Adalet ve Partisi Genel Başkanı değil, Genel Başkan Yardımcısı

Hasan 22 Mayıs 2013 / 21:17

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı değil, Genel başkan Yardımcısı

Zeytin Dalı 23 Mayıs 2013 / 09:52

Süleyman Soylu neden olmasın? Bence bu değişimi getirebilecek güçlü ve çalışkan bir aday ve Muğlaya da hizmet edebilecek birisi. Ak Parti başka aday aramasın Süleyman Soyluyu açıklasın ve çalışmalarına ivedilikle başlasın bence.