Muğla kadın çiftçi çalışmaları toplantısı gerçekleştirildi.

Bu haber 22 Kasım 2018 - 1:03 'de eklendi ve 517 kez görüntülendi.

Muğla’da kadın çiftçi çalışmaları değerlendirme toplantısı yapıldı. 2018 yılının değerlendirildiği 2019 çalışmaları hakkında bilgi alışverişinin yapıldı.

Sultan Kocakulak

Muğla’da kadın çiftçi çalışmaları değerlendirme toplantısı yapıldı. 2018 yılının değerlendirildiği 2019 çalışmaları hakkında bilgi alışverişinin yapıldığı toplantı İl Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Süleyman Kurnaz, İlçe Müdürleri ile ilgili teknik personel katıldı. 2018 yılında. Muğla genelinde 354 kadın çiftçi ile yapılan anket sonuçları Sosyolog Emine Şirin tarafından değerlendirildi. Bu çalışma kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa yapılacak olan çalıştay hakkında bilgi verildi.

İl Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç Muğla’da kadın çiftçi çalışmalarını önemsediklerini, kadınlara yönelik yapılan eğitimlerden olumlu dönüşler olduğunu ifade etti. Kadın çiftçi çalışmalarına bir yenisi olan GEKA ile yapılacak çalıştayın Muğla için önemli olduğuna dikkat çeken Sevinç, tüm teknik ekibe teşekkür ederek çalışmaların hızla devam etmesi gerektiğine dikkat çekerek gereken desteğin verileceğini söyledi.

Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Süleyman Kurnaz, kadın çiftçi çalışmalarında Muğla’da önemli bir noktaya gelindiğini, bir çok çalışma ve proje ile ödüle layık görüldüklerini, en son yine Tanı, Tat, Doğada Bırak projesi kapsamında fark yaratan proje dalında kadın çiftçinin plaketle ödüllendirildiklerini söyledi. Bu başarıların rehavete yol açmayacağını tam aksine teşvik edici olduğunu ve çalışmalara 2019 yılında da hızla devam edileceğini ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.