Muğla İYİ Parti Milletvekili adaylarını tanıttı « Hamle Gazetesi

Muğla İYİ Parti Milletvekili adaylarını tanıttı

Bu haber 26 Mayıs 2018 - 13:01 'de eklendi ve 751 kez görüntülendi.

İyi Parti Muğla İl Başkanlığı, 24 Haziran genel seçimleri öncesi milletvekili adaylarını tanıttı. İyi Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin “ 24 Haziran seçimlerinde hem Muğla iyi olacak hem Türkiye iyi olacak” dedi.

Muhittin Direk
İyi Parti Muğla İl Başkanlığı, 24 Haziran genel seçimleri öncesi milletvekili adaylarını tanıttı.

Yoğun bir katılım olduğu aday tanıtımında konuşan İyi Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin “ 24 Haziran seçimlerinde hem Muğla İyi olacak hem Türkiye İYİ olacak. Türkiye’nin içinde bulunduğu durum ortada, Ülkede büyük bir ekonomik kriz var. Sokaktaki vatandaş artık mutlu değil. Ülkenin hali duman olmuş. Artık Türkiye’nin yeni bir umudu var. İyi Parti var. Bugünden itibaren 24 Haziran seçim startını vermiş bulunuyoruz” dedi.
Muğla’daki 7 kişilik listenin ilk sırasında MHP eski Muğla Milletvekili Metin Ergun yer aldı. Listedeki diğer adaylar ise sırasıyla Ertan Küçükay, Koray Hayvacı, Peyami Cinaz, Nesrin Aştı, Cahit Karaöz ve İzel Kuşkun’dan oluştu.

Muğla İYİ Parti İl başkanlığında düzenlenen tanıtım konuşmasında Metin Ergün;”Parlementer sistemi getirmek için mücadele edeceğiz ben kendi çocuklarım için bir baba olarak, parlementer sisteminin getirilmesini istiyorum. Parlementer sistemin sınır güvenliği olduğunu anladık” dedi.

Koray Hayvacı, “24 Haziran akşamı Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız. Ülkemizdeki sorunların başında gelen adaletin hangi noktada olduğunun bilincindeyiz. Bu adaletin nasıl olduğunu biliyoruz adaletin yeniden tesis edilmesi noktasında bu kadrolara sahip olduğumuzu biliyorum” dedi.

Peyami Cinaz;”Milletvekili olarak değil bu tek adamlık rejimi değiştirmek için aday oldum. İnandığım için İYİ Partiyi iktidar etmek için aday oldum. Bu kadar baskının olduğu bir ortamda aday oldum. Sağlık Bakanlığındaki tüm görevlerime son verildi, sesiz sedasız el çektirildim. Tek adam rejimini değiştirmek için parlementer sistemine dönmek için bugünden itibaren çalışacağım” dedi.

Nesrin Aştı;” Genel başkanımız Meral Akşener hanımefendinin güler yüzü güneş gibi parlayan yüzü ile gizli seçmenimiz olan kadınlarımızın oyunu alarak 24 Haziran’da genel başkanımızı Cumhurbaşkanı yapacağız” dedi.

Cahit Karaöz;”24 Haziranda Ak Parti yıkılacak İYİ Parti Gelecek iyiler gelecek” dedi.

İzel Kuşkun; “Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin üzerindeki tehlikeyi gördüm başkalarından bekleyerek evde oturarak değil de tamam hadi değiştirin bir şeyleri değiştirin deme şansım yoktu onun için adayım.  Kuvvetler ayrılığını benimseyen iyi bir Türkiye için demokrasi ekonomi ,eğitim için iyi bir Türkiye için çok çalışmalıyız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.