Muğla İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu: “Muğla huzurlu bir kent”

Bu haber 28 Mayıs 2014 - 0:17 'de eklendi ve 1.177 kez görüntülendi.

muglahuzurluMuğla İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu Muğla Basını ile bir araya geldiği tanışma kahvaltısında basının en önemli denetim mekanizmalarından biri olduğunu belirterek, “Sizin bizi yönlendirmek, bilgilendirmek gibi göreviniz var” dedi.
Kadir Tamer
Muğla İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu Muğla Basını ile bir araya geldiği tanışma kahvaltısında basının en önemli denetim mekanizmalarından biri olduğunu belirterek, “Sizin bizi yönlendirmek, bilgilendirmek gibi göreviniz var.” dedi.
MUĞLA HUZURLU KENT
Muğla İl Emniyet Müdürü Tipioğlu ile Muğla basının buluşmasında İl Emniyet Müdür Yardımcıları ile bütün şubelerin yöneticileri hazır bulundu. Gazetemiz yazarlarından Hüseyin Kocabıyık’ın meslekte 50. Yılının da kutlandığı kahvaltıda konuşan İl Emniyet Müdürü Tipioğlu şunları söyledi:
“Muğla ülkemizin en nadide bölgesi. Huzurlu bir kent. Huzur ve güvenliğin yükseltilmesi noktasında hassasiyeti en üst seviyeye çıkarmak durumlundayız. Bütün gayretimiz suçu işlenmeden engellemek. Önleyici hizmete daha da ağırlık vereceğiz. Muğla önemli bir turizm bölgesi. Turist tatil tercihini yaparken güvenliğe dikkat eder. Güvenin, huzurun olmadığı yere kimse gelmez. O nedenle il genelinde teyakkuz halinde olacağız.”
BASINLA İLİŞKİ
İl Emniyet Müdürü Tipioğlu, basınla ilişkiye büyük önem verdiklerini belirtirken, “Görev yaptığım her yerde basınla birlikte olduk. Muğla’da da basınla birlikte çalışacağız. Basın en önemli denetim mekanizmalarından biri. Sizin bizi yönlendirmek, bilgilendirmek gibi göreviniz var” dedi.
GİNGERLİ POLİS
Gazetecilerin sorularını yanıtlarken, geçen yıl Marmaris’te uygulamaya konulan atlı polisten vaz geçileceğini belirten İl Müdürü Tipioğlu, “Bisikletli polis uygulamasını da bırakacağız. Polis pedal basarken enerji kaybediyor. Ginger (cincır) lardan yararlanacağız. Önce Marmaris’te başlatacağız. Ardından Bodrum’da uygulamaya geçilecek” dedi.
Muğla’da aile içi şiddette son bir yılda düşüş kaydedildiğini, bunda basının da olumlu etkisinin olduğunu belirten İl Müdürü Tipioğlu, uyuşturucu ile mücadelede 2 ayda 30’a yakın torbacının cezaevine gönderildiğini belirtirken, gazetecilerin sorusu üzerine “Çocuklar bizim için önemli. Torbacıların ilkokul önlerine düşmesi mümkün değil. Her okuldan sorumlu bir memurumuz var. Muğla’da tek bir okul önünde uyuşturucu olayı yok. Olamazda” ifadesini kullandı.
Bu arada Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ünal Türkeş de bir konuşma yaparak, “Osman Hamdi Bey Karakolu”nun adının nereden geldiğini ve Muğla’nın emniyet teşkilatı ile ilişkilerini anlatırken, “Böyle bir ilde görev yapmak İl Emniyet Müdürümüz için mutluluk olacaktır. Kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.