Muğla İçin Gelecek Platformu’nda görev değişikliği

Bu haber 17 Şubat 2018 - 1:14 'de eklendi ve 831 kez görüntülendi.

MİG gerçekleştirdiği son toplantıda, platform üyelerinin oylarıyla dönem başkanlığına Koray Yerli getirildi.

Muhittin Direk

Yapılan son toplantıda, Muğla İçin Gelecek (MİG) Platformu üyelerinin oylarıyla dönem başkanlığına Koray Yerli getirildi. Toplantıda yeni Dönem Başkanı Koray Yerli tarafından, Platform Kurucu Başkanı Gürkan Tetik ve ikinci dönem başkanı Dinç Dişçigil’e başkanlık yaptıkları dönem boyunca yürüttükleri çalışmalardan sebebi ile plaket takdim edildi.

MİG Platformu Başkanı Koray Yerli platform adına açıklamalarda bulundu. Dönem Başkanı Yerli, “Platform, farklı meslek disiplinlerinden aktif olarak çalışan ve Muğla için gönül veren kişilerin 2015 yılında bir araya gelmesi ile oluşmuş. Muğla için temel kararların hazırlanması, olgunlaştırılması, karara dönüştürülmesi ve bu kararların uygulanması aşamalarından birine, bir kaçına veya tamamına katkıda bulunmak, destek olmak ve gerektiği yerlerde halk ve yönetsel kurumlar arasında arabulucu olarak görev almayı hedeflemişler. Platform, Muğla için geliştirilecek sosyal, kültürel ya da mekânsal her türlü plan, proje ve etkinlikte sürdürülebilir, şeffaf, katılımcı bir anlayışın ürünü uygulamaları desteklemekte. Ayrıca, kentin ihtiyaçları ve yaşayan insanların sosyal anlamda hayatlarını kolaylaştırmalarını sağlayacak fikirleri desteklemek, sonrasında kentin dinamiklerini bu fikirler doğrultusunda harekete geçirip takibini yapmayı hedeflemekteler.  Bu amaçla platform üyeleri kendi içinde farklı komiteler kurmuşlar. Her komite kendi amaçları doğrultusunda kentliyi kent ile buluşturabilecek ve farkındalık yaratabilecek fikirler üretmek için çalışmakta” dedi.

Başkan Yerli açıklamasını şöyle sonlandırıldı, “MİG Platformu, şimdiye kadar Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü, Muğla Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş’u, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Prof. Dr. Mansur Harmandar’ı ziyaret etmiş.  Ayrıca Muğla Spor Kulübünü,  Menteşe Belediyesi Elele Butik’i ziyaret ederek destekte bulunmuş. 2015 ve 2016 yıllarında Ramazan ayında Menteşe Belediyesinin organize ettiği İftar Çadırında yemek vererek yardımlaşmayı ve sosyal kaynaşmayı desteklemiştir”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.