MUĞLA GAZETECİLERİ « Hamle Gazetesi

MUĞLA GAZETECİLERİ

Bu haber 19 Nisan 2012 - 0:00 'de eklendi ve 1.595 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Muğla merkezde görev yapan ve ekmeğini bu meslekten kazanan gazeteciler yıllar sonra bir araya gelerek sorunlarını tartışma fırsatı buldu. Gazetecilerin bir araya gelmelerine ise Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir arada kutlamak amacıyla Hamle A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu vesile oldu. Yıllardır nedense, Muğla’da, geçimini gazetecilikten sağlayan basın mensupları hep dağınık bir görüntü veriyorlardı. Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir araya gelmelerinin ardından yine Akyaka’daki Hamle Otel’de ikinci toplantıda bir araya geldiler.
Amaçları sadece ve sadece kaynaşma, sohbet ve birlik beraberliği sağlamak olan Gazetecilere sahip çıkması gereken bir cemiyet varken, bu şansını kullanamaması üzüntü verici. Ben bu toplantılara katılmadım, ama Muğla’daki gazeteci dostlarımın anlattıkları ve uygulamaya koydukları bu birlik ve beraberlik sonrası nedense haklarını savunmaları için kurulan ve var olduğu iddia edilen cemiyetin yapamadığını, kendi içlerinde çözmesi düşündürücü.
MHP İL BAŞKAN ADAYLARI
6 Mayıs’ta Muğla’da MHP İl kongresi gerçekleşecek. Yapılacak kongrenin şimdiden çalışmaları hızlandı. Bir hayli hareketli geçeceği de tahmin edilen MHP İl kongresinde mevcut Başkan Mehmet Korkmaz ile aday olması beklenen eski MHP İl Başkanı Osman Güven arasında tatlı bir rekabet yaşanır. Her iki Başkan adayı da partisine hizmet etmiş, “Gözünün üstünde kaşın var” denilmeyecek derecede mütevazi insanlar.
CHP’DE NELER OLUYOR
Geçen hafta Muğla CHP İl Başkanlığı seçimi için yeni yüzler istiyor diye bir yazım olmuştu. Bu yazı çoğu CHP’liler tarafından okunmuş olacak ki çok sayıda telefon aldığımı söyleyebilirim. Hakikaten CHP seçmeni İl Başkanlığı için genç ve yeni isimler arayışındaymışlar. Sevgili dostum Muğla İl Genel Meclisi üyesi Erol Kutlay telefonda her zamanki nazikliğini koruduğu gibi efendiliğiyle konuşma üsluplarını bilerek şöyle diyordu: “Sevgili Hüseyinciğim köşendeki yazını keyifle okudum, Özcan Özgür’ ün de ve senin de söylediğin gibi ben CHP İl Başkan adayı değilim. Bazıları gibi İlçe İlçe dolaşarak ben İl Başkan adayıyım diye konuşanlardan değilim. Ben CHP’nin Muğla’da daha da büyüyebilmesi için elimden gelen tüm gayreti gösteriyorum. Eğer bir İl Başkanı adayı bulunmazsa İlçelerin Parti yöneticileri bir araya gelir, benim İl Başkanı adayı olmamı isterlerse, o zaman seve seve aday olurum. Bu konuda partimin büyüyüp iktidar olması için özveride bulunurum” dedi. Duyarlılığından dolayı Erol Kutlay’a teşekkür ediyorum.
AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA ÇELEBİ
Muğla’da son yıllarda siyaseti parlayan isimler arasında öncelikle AK Parti Muğla Merkez İlçe Başkanı Avukat Mustafa Çelebi olduğunu söylemek istiyorum. Avukatlık mesleğindeki dürüstlük ve sempati görünümlerini yıllardan bu yana parti içinde de sürdürmeye çalışan Sayın Çelebi, geçtiğimiz aylarda yapılan ilçe kongresinden sonra sık sık basında yer alan bir isim. İlçe başkanı Çelebi, 2 yıl sonra yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini partisinin kazanabilmesi için yoğun bir çalışma içinde.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.