Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nden kınama

Bu haber 02 Ekim 2015 - 1:01 'de eklendi ve 627 kez görüntülendi.

cemiyetMuğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Hürriyet yazarı ve CNN Türk program yapımcısı Ahmet Hakan’ın, evinin önünde uğradığı saldırıyı kınayarak, “Ahmet Hakan’a yapılan saldırı, bu ülkede eğilmeden bükülmeden görev yapmaya çalışan tüm gazetecilere yapılmıştır” dedi.

Kadir Tamer

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Hürriyet yazarı ve CNN Turk program yapımcısı Ahmet Hakan’ın, evinin önünde uğradığı saldırıyı, yaptığı açıklamayla kınadı.

Akbulut açıklamasında şunları söyledi:

“Hürriyet yazarı ve CNN Turk program yapımcısı Ahmet Hakan, evinin önünde çirkin bir saldırıya uğramıştır. Saldırı çirkin olduğu kadar, akla getirdiği birçok soruyla da düşündürücüdür. Bu saldırı bir kez daha ortaya koymuştur; Türkiye’de dik duruş sergileyen ve eğilmeyen bükülmeyen gazeteciler, korumasız ve kollamasıdır.  Gazetecilerin can ve mal güvenlikleri yoktur. Gazeteciler, ölüme meydan okuyarak mesleğini sürdürmeye çalışmaktadırlar. Onlar, saldırılar karşısında mesleklerinin onurunu korumak adına kan revan içinde kalmaktadırlar. Kemikleri kırılmaktadır. Şu bilinmelidir. Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan’a evinin önünde 4 kişi olduğu belirtilen çete saldırmıştır. Kemikleri kırılmıştır. Ahmet Hakan, en kısa sürede iyileşerek köşesinde yazmaya devam edecektir. Gazetecilerin kemiklerini kıranlar, gazetecilerin kalemlerini kıramayacaktır. Bu saldırı ne ilk ne de son saldırı olacaktır. Hürriyet, Çetin Emeç ve Kamil Başaran gibi birçok ismi basın şehidi vermiş bir gazetemizdir. Devlet bir an önce saldırganları yargı karşısına çıkarmalıdır. Ahmet Hakan’a yapılan saldırı, bu ülkede eğilmeden bükülmeden görev yapmaya çalışan tüm gazetecilere yapılmıştır. Bu saldırı, ‘Yayınlarda hiç kimse ırk, renk, cinsiyet, dil, dinsel inanç ya da inançsızlık, sosyal statü, sınıf, bedensel yapı, düşünce ve eğilimleri nedeniyle hor görülemez, kınanamaz, aşağılanamaz. Haber ve yorumda, kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan sözcükler kullanılamaz’ diyen gazetecilere yapılmıştır. Muğla Gazeteciler Cemiyeti olarak Ahmet Hakan’a yapılan bu çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.