Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’daki Özveri « Hamle Gazetesi

Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’daki Özveri

Bu haber 23 Kasım 2015 - 0:50 'de eklendi ve 1.367 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazım Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ile ilgili olacak. Muğla’ya yaklaşık bir yıl önce İl Emniyet Müdürü olarak atanan Hakan Çetinkaya Muğla’ya gelmeden önce yurdun değişik yerlerinde başarılı görevlerde bulunmuş saygın bir emniyet müdürü olarak meslektaşları tarafından hala adı güzelliklerle anılmakta olduğu söyleniyor. Hakikaten de öylesine değerli babacan tavırlı güler yüzlü aynı zamanda da disiplini elinden bırakmayan bir polis şefi olarak bilinen Sayın Çetinkaya.

Sevgili okurlarım, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya için bu kadar güzel sözleri nasıl buldunuz ve gördünüz diyeceksiniz. Efendim geçtiğimiz günler içinde Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ile birlikte Yatağan’ın en güzel aile gazinosunda birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığımız gibi İl Emniyet Müdürü Sayın Çetinkaya’nın gerçekleşen yemekli sohbetteki işi gücü meslektaşlarından gelen telefonları dinledikten sonra meslektaşlarına talimatlar yağdırması oldu. Tabi Valimiz Amir Çiçek’te aynı duygular arasında kaymakam ve ilçe emniyet müdürlerine vermiş olduğu talimatta Bodrum’dan Yunanistan’a kaçak olarak giden Suriyelilere iyi davranılması, kendilerine güzel ilgilenilmesi talimatı veriyordu.

Sevgili okurlarım, Kadir Kartop’un işletmeciliğinde Yatağan Pınarbaşı Tesisleri’nde ne gördüm biliyor musunuz? O akan berrak suların içinde Vali Bey’de dur durak olmadığını işi gücü Muğla’ya hizmet verme aşkı ile çalıştığını izledim. Tabi bunun yanı sıra hoşça sohbetlerimiz de oldu hem de samimi bir şekilde. Sevgili okurlarım Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’da ise tam anlamı ile söylemek gerekirse efendiliği ile kendisini Muğla’nın üst düzey bürokratlarından olduğunu gösteriyordu. Az ve öz konuşmasına rağmen yapmış olduğu konuşmalarla bizleri de etkileyebiliyordu. Yani anlayacağınız bir insanın kişiliği yemek masasında ve kumar masasında belli olur derler ya evet hakikaten öyle oldu. Muğla’ya geldiği günden bu yana polis teşkilatında birçok değişiklikler yaptığı söylenen ve başarılı hizmetleri olan Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’yı kutladığımı belirtir, bizleri yemekte onurlandıran Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’a onurlandırdıkları için teşekkür ederim. Ne mutlu böyle Muğla Protokolüne sevgili okurlarım.

Muğla İl Emniyet Müdürü 1.Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya Özgeçmişi, 1969 yılında Ankara’da doğdu. İlk, Orta ve Lise Öğrenimini aynı ilde tamamladıktan sonra 1990 yılında Polis Akademisinden mezun oldu. Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini tamamladı. Ankara Emniyet Müdürlüğü, Erzurum Emniyet Müdürlüğü, TEM Daire Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği ve Malatya PMYO Müdürlüğü kadrolarında muhtelif rütbelerde görev yaptı. Değişik tarihlerde Ülkemizi ve teşkilatımızı temsilen iki buçuk yıl yurtdışında görev yapan Sayın İl Emniyet Müdürümüz 05.03.2015 tarih ve 2015/217 sayılı kararname ile Muğla İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.