Muğla ekonomisi masaya yatırıldı « Hamle Gazetesi

Muğla ekonomisi masaya yatırıldı

Bu haber 04 Ekim 2017 - 0:32 'de eklendi ve 947 kez görüntülendi.

Muğla Valisi Esengül Civelek, ilin ekonomik durumunun değerlendirilmesi ile ilgili olarak iş adamları ile bir araya geldi. Vali Civelek toplantıda yaptığı konuşmada, “Dünyanın ilk 10 büyük büyük ekonomisi arasında yer alma hedefimizde hep birlikte el birliği, gönül, işbirliği ve güç birliği ile çok çalışarak ulaşabiliriz” dedi.

Kadir Tamer

Muğla Valisi Esengül Civelek, ilin ekonomik durumunun değerlendirilmesi ile ilgili olarak iş adamları ile bir araya geldi. Muğla Öğretmenevi’nde gerçekleşen toplantıya Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ile il genelinde ki işadamları katıldı. Toplantıda Muğla ekonomisinin yanı sıra ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ve istihdam konuları değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Muğla Valisi Esengül Civelek, “Ülkemizin büyüme potansiyeli yüksek bir ekonomiye sahiptir. 2017 yılının birinci çeyreğinde 5.2, ikinci çeyreğinde ise 5.1 büyüme performansı gerçekleştirdik. Çin ve Hindistan’dan sonra en hızlı büyüyen ülke olduk. Hükümetin her sektörde üretimi, istihdamı arttırmak, yatırım ortamlarını iyileştirmek, yatırımları teşvik etmek üzere uygulamaya koyduğu destek politikaları teşviklerle büyümenin güçlü bir şekilde devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Sizlere müteşekkiriz

Konuşmasında işadamlarına çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Esengül Civelek, “Üreten, istidam yaratan, yatırım gerçekleştiren, ihracat yapan siz iş dünyamızın değerli temsilcilerinin ülkemizin büyümesinde, gelişmesinde, kalkınmasında çok önemli katkıları olduğu bir gerçektir. Eğer bugün dünyanın sayılı ekonomileri arasında yer alıyorsak, artan ticaret hacmimizle gurur duyuyorsak sizler sayesindedir. İyi ki varsınız sizlere müteşekkiriz” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik mesajı

İş adamlarına birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Vali Çiçek konuşmasını şöyle tamamladı:

“Güçlü ve büyük Türkiyemiz için Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yıldönümünde 2023 yılı hedefleri doğrultusunda 500 milyar dolarlık ihracat, kişi başına 20 bin dolar milli gelir ve dünyanın ilk 10 büyük büyük ekonomisi arasında yer alma hedefimizde hep birlikte el birliği, gönül, işbirliği ve güç birliği ile çok çalışarak ulaşabiliriz” dedi.

Konuşmaların ardından Muğla’da devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ve istihdam çalışmaları slayt eşliğinde katılımcılara anlatıldı. Toplantının son bölümü ise soru cevap şeklinde geçti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.