Muğla eğitim projeleri gövde gösterisi yaptı

Bu haber 06 Kasım 2017 - 0:37 'de eklendi ve 452 kez görüntülendi.

Erasmus 30. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okullarca yürütülen örnek projelerin tanıtımı yapıldı.

Haber Merkezi

Erasmus 30. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okullarca yürütülen örnek projelerin tanıtımı yapıldı.

Erasmus programının Avrupa Birliğince yürütülen en başarılı eğitim programı olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi Sorumlusu Müdür Yardımcısı Serap Aksel, hibe programlarını önemsediklerini, müdürlüğümüze bağlı tüm okul ve kurumların bu fonlardan maksimum seviyede fayda sağlaması amacıyla ARGE birimi çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Muğla eğitim kurumlarının Erasmus programından faydalanma oranları hakkında istatistiki bilgiler veren Aksel, 2017 yılında ülke genelinde Erasmus + programı ve alt dallarında kabul edilen proje sayısı itibarı ile ülke derecesi yaptıklarını, 2017 yılında yakalanan ivmenin 2018 yılı ve sonrasında da artarak devam ettirilmesi gerektiğinin önemine dikkat çekti.

Muğla Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Biriminden yetkililerin, Menteşe ilçesindeki tüm ortaokul ve liselerden bir idarecinin katıldığı etkinlikte başarılı proje çalışmaları hakkında bilgilendirme faaliyeti yapıldı. İdareci, öğretmen ve öğrenciler üzerinde AB Eğitim programlarının olumlu etkileri hakkında bilgiler verildi. Erasmus projelerinden fayda sağlayan öğrencilerin düşüncelerini ifade etme fırsatı buldukları etkinlikte, emekli öğretmenler, idareciler ve değişik branşlardaki öğretmenler de edindikleri deneyimleri paylaştılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.