Muğla CHP’sinde Değişim Olmalı

Bu haber 19 Ağustos 2019 - 10:32 'de eklendi ve 1.100 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım çok sayıda vatandaşın bildiği gibi yapılan yerel seçimlerde CHP Muğla’da büyük bir yara almıştı. Hele hele CHP’nin kalesi olan ilçelerde oylar AKP’ye gitmişti. Niçin böyle oldu diye sorabilirsiniz, her şey ortada CHP içinde bazı isimler milletvekilliği sıralamasında denge olmadığını belirtti ve isyan ettiler. Çok sayıdaki CHP’li kırgınlıklarını ve kızgınlıklarını belirterek uyuşmazlıklar sonucu AKP’ye oy verdikleri görüldü. Tabi bu da Muğla CHP’si için büyük bir ayıptı. Sonra ne oldu yerel seçimlerde belediye başkanı atamasında büyük yanlışlıklar olduğunu dile getiren bazı CHP’lilerin yapmış oldukları iş şu oldu: Ha siz birkaç kişi Muğla’da CHP’yi biz yönetiriz diyorsanız biz ne söylesek o olur diye konuşulursa Muğla’da CHP’de yapılacak olan yerel ve mahalli seçimlerde yok olmaya gider.

Sevgili okurlarım benim her zaman söylediğim bir laf var CHP seçmeni delege ile seçim yapmak istiyor ama gel sen bu işin içinden çık çıkabilirsen. Çünkü Muğla CHP’si ve ilçelerde bulunan bazı CHP Ankara yetkilileri Ankara ile araları iyi olduğu için istediklerini yaptırabiliyorlar, bu da Muğla’da CHP’yi yok ediyor. Sevgili okurlarım ben zaman zaman ilçe ve köyleri dolaştığımda CHP’nin Muğla’da tekrar büyümesi için yani yön verenlerin oluşması gerektiği dile getiriliyor.

Sevgili okurlarım baksanıza Yatağan ve Köyceğiz CHP’nin yılladır kalesiydi, ne oldu, ne oldu biliyor musunuz Ak Parti Yatağan’da CHP’ye 3400 fark attı. 50 yıllık CHP kalesi yıkılmış. Ama CHP içinde bazı güzelliklerde oldu, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Datça gibi sahil turizm ilçelerinde güzel isimler seçilerek çok sayıda oylarla CHP’ye gitti ve bu çok önemli turizm yerlerimiz olan Fethiye, Bodrum, Marmaris, Datça ilçeleri CHP’yi bir nebze de olsa kurtardı diyebilirim.

Sevgili okurlarım iyi ki son zamanlarda Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya çıkardığı Ekrem İmamoğlu İstanbul Belediye Başkanı seçildi de CHP Türkiye genelinde büyük bir nefes aldı ve şimdiden yarınların en büyük bir devlet adamı olacağı da her kesim tarafından rahatlıkla söylenebiliyor.

Sevgili okurlarım son söz olarak Muğla CHP İl Örgütü güzel çalışmış olabilir ama netice yok. Onun için CH çatısı altında yıllarını veren il genel meclisi eski başkanı tecrübeli siyasetçi Cemal Gürpınar ve Muğla ilçelerinde birçok kendini CHP’ye adamış isimlerin Muğla il yönetimine el atmalarında fayda olacağına inanıyorum. Muğla CHP’sinde ne pırlanta değerinde CHP’liler var, Muğla’da partinin büyümesi için bir araya gelinip yeni yönetimler oluşmasında fayda olacağına inanıyorum sevgili okurlarım.

Sevgili okurlarım bizim bu CHP yine aynı kafada hareket ediyor. Bunun bir örneği de tüm ilçelerde yine delege seçimi yapılmadığı izlenirken il ve ilçelerde bilhassa köylerde yapılan seçimlerde büyük ders verdikleri görüldü. Bu da neyi gösteriyor biliyor musunuz yarınlarda yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde genç adayları ön plana çıkararak partiyi güçlendirmeleri gerekir. CHP içinde bu bloklaşma olduğu sürece CHP Muğla’da bir yere varamaz diyenlerin çoğunlukta olduğunu söyleyebilirim. Muğla CHP’sine önümüzdeki günlerde çok büyük işler düşecek diyorum. Yani Muğla CHP’sine güçlü bir il başkanı ve yönetimi olmasında fayda var. Tek çare CHP içinde birlik ve beraberlik sağlamak. Bilmem bir şeyler anlatmak istedim, anlatabildim mi sevgili cız okurları.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
gerçek CHP'li 19 Ağustos 2019 / 14:18

Hüseyin Abi köşe yazınızda “Ha siz birkaç kişi Muğla’da CHP’yi biz yönetiriz diyorsanız biz ne söylesek o olur diye konuşulursa Muğla’da CHP’de yapılacak olan yerel ve mahalli seçimlerde yok olmaya gider.” Tespitiniz çok doğru. 2015 yılında yapılan CHP İl Kongresinde Muğla’da CHP’yi tamamen ele geçiren biatçı ekip, partililere sahip çıkacağı yerde tek adam yönetiminin oluşturulması için çalışmıştır. 2019 yerel seçimlerinde 4 İlçede CHP seçimi kaybetmiştir. Büyükşehir seçiminde alınan % 36 oy oranı hezimetin tescilidir. Gelecek seçimlerde Muğla’da CHP için tehlike çanları çalıyor. Yapılması gereken Muğla’da CHP’yi mahvedenlerin genel merkez tarafından derhal ihraç edilmesi gerekiyor. Önceki dönemde milletvekili olan Avukat Akın Üstündağ işgalci ekiple mücadele etseydi bu kadar hezimet yaşanmazdı. Bu dönem babası partiden atılan Burak Erbay işgalcilerin tasfiyesi için zaman geçirmeden çalışmaya başlamalı. Yarın çok geç olabilir. Yazınızdaki tespitler çok doğru.

celal şakıyan 20 Ağustos 2019 / 13:45

yorumlarınız ve yapılan analizleri şaşırmadan okuyorum… Ancak, CHP nin Muğlada tekrar ağırlık koyabilmeşi için artık delegelik şişteminin de faydaşağlamayağı görüşündeyim… Bir kaç döneö demokratik ortam oluşana kadar delege şeçimlerinden vaz geçilmeli, üye ağırlıklı eçimlerle demokrai yerine oturtulmalıdır… şorun genel olduğu için tüm yurtta da uygulanmaşı gerekiyor.. kıyılardaki kazanımlar konuunda oyunu kıyıda veren yazlıkçı bilinçli olan nüfuşa borçlu olunduğu gerçeği ortadadır…imam oğlu olayı işe millet ittifakı olarak ve kendi çabaşı olarak da değerlendirilmelidir.tüzük ve parti işleyişinde eşaşlı değişiklik gerektiğine inananlardanım….