Muğla CHP’si Mürsel Alban’a Teslim

Bu haber 12 Ocak 2015 - 0:41 'de eklendi ve 3.035 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, CHP’nin yeni yıl İl Başkanı Mürsel Alban CHP İl Başkanı atanmadan önce Muğla CHP İl Başkanlığı’na Mürsel Alban CHP Genel Merkezi tarafından atama ile görevlendirileceğini söylemiştim. Bu bilgiyi de CHP’nin birkaç kurmayından almıştım.
Aradan iki üç gün geçtikten sonra Muğla CHP İl Başkanlığı’na Mürsel Alban atandı. İyi hoşta o zamanın mevcut CHP Yönetim Kurulu üyeleri Mürsel Alban başkalığında çalışmayacaklarını dile getirdiler. Ama CHP’nin yeni İl Başkanı Mürsel Alban ise eski yönetimle birlikte çalışmaktan yanaydı. Maalesef bu da gerçekleşmedi. CHP’nin önceki yönetimi ise kendi aralarında bir il başkanı seçmeden yanaydılar. Sonra ne oldu Mürsel Alban eğer bu yönetim benimle çalıştırmayacaklarsa ben de yeni CHP İl Yönetimi’ni hazırlar CHP Genel Merkezi’ne onaylatırım. Kabahat böylelikle benden gitmiş olur dedi ve CHP Genel Merkezi Mürsel Alban Başkanlığı’ndaki yeni CHP İl Yönetimi’ni atadı. Tabi bu karışıklık Muğla CHP’sinde bir nebzede olsa kırgınlıklara neden oldu.
Sayın Alban bir basın açıklaması yapıp yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte il başkanlık koltuğuna oturdu ve yapmış olduğu konuşmasında yapılacak olan genel seçimlerde partililerimle birlikte olup Muğla CHP’sini daha da güçlendireceğiz, dedi.
Şimdi şu anda Muğla ve genelinde atama ile atanan Mürsel Alban konuşulmakta. Tabi olumlu konuşanda var olumsuz konuşanlar da var. Söylenecek tek laf varsa o da seçimlerin yaklaştığı şu günlerde CHP içinde birlik ve beraberlik olması gerekir.
Sevgili okurlarım, Muğla’da konuşulan konular arasında Mürsel Alban’ın CHP İl Başkanlığı’na atanmasının ardında başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve birkaç arkadaşının olduğu dile getiriliyor. Bilindiği üzere Sayın Gürün’ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile arasının çok iyi olduğu herkesim tarafından biliniyor. Muğla genelindeki CHP İlçe Başkanları ve CHP’li belediye başkanlarının onayını alan Muğla CHP İl Başkanı Mürsel Alban’ın yeni yönetimini tasvip edenlerde var tasvip etmeyenlerde var. Çünkü Muğla CHP’sinde bilindiği üzere ikililik her zaman var. Hatta daha fazla gruplaşmalar var. Bende diyorum ki CHP’nin İl Başkanı Mürsel Alban başarılı olursa sevinen Muğla CHP’si olur diyorum. Mürsel Alban’ın İl Başkanlığı’ndaki yeni yönetim kurulu üyeleri.
İl Başkanı Mürsel Alban olmak üzere il yönetim kurulu üyeleri Mehmet Güven, Adem Zeybekoğlu, Taner Taşer, Cenk Gürsoy, Hüsameddin Tepeli, Vahdettin Yıldız, Nihal Coşkun, Nihal Yılmaz, Nesrin Tiric, Kadriye Neriman Seçer, Dilek Özgül, Bircan İnan Özen, Çiğdem Başarır, Rüya Mansuroğlu, Hakan Ünsal, Ali Alper, Özgür Oğuz, Abdullah Türk, Şeref Çağırtkan, İbrahim Zeki Gündoğmuş şeklinde bildirildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.