Muğla CHP’den Kim Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları « Hamle Gazetesi

Muğla CHP’den Kim Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları

Bu haber 01 Kasım 2018 - 11:08 'de eklendi ve 3.473 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı şimdilik Muğla’dan 4 aday adayı var. Bu adaylar Dr. Osman Gürün, Oral Karakaya, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve eski CHP Milletvekillerinden Prof. Dr. Nurettin Demir olarak görünüyor. Evet, bu dört isim atılacak isimler değiller. Her birinin kendisine göre CHP örgütünde bir hayli ses getiren isimler olarak bilinirler.

Sevgili okurlarım, iyi hoş da geçtiğimiz günler içinde Sayın Kılıçdaroğlu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü öve öve göklere çıkarmıştı. Bizlerde gazeteci olarak desenize Sayın Gürün yine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olacak diye de yazılarım olmuştu. Aday adaylarından Oral Karakaya’da Sayın Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarından olduğu söyleniyor. Öyle olmasa bulunmuş olduğu Büyükşehir Belediye Genel Sekreterliği’nden istifa edip aday adaylığını açıkladı. Büyükşehir Belediye başkan adaylığını açıkladığı gün boy boy posterlerini her ilçenin görünür yerlerine astınız mı?

Sevgili okurlarım, Muğla’da CHP Milletvekilliği yapmış olduğu dönemlerde Muğla’ya birçok hizmetleri olan Prof. Dr. Nurettin Demir’de bir şifre olmamış olsa adayım der mi? Gelelim Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a, Sayın Kılıçdaroğlu’nun Dr. Osman Gürün’e göz kırpmasından bir hafta sonra Bodrum’dan Muğla’ya kalabalık bir grupla gelip Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıkladı. Sayın Kocadon’da boş yere atılacak bir siyasetçi değil. Onun da bir bildiği vardır.

Sevgili okurlarım, lafın sonuna gelmek istersek onu da şöyle anlatayım Muğla CHP’sinde Büyükşehir Belediye Başkanı olabilmek için dört başpehlivanın piyasaya çıkıp biz de aday adayıyız diye konuşmalar yaptılar. Aday adaylarında uzlaşma olmazsa 2019 Mart’ında yapılacak olan büyükşehir belediye başkanlığına zarar verir mi acaba? Bunu da şunun için söylüyorum benim anladığım kadarı ile Sayın Kılıçdaroğlu hiçbir adaya git sen aday ol demediğine inanıyorum. Bu dört isimden birilerinin adaylığı açıklanırsa acaba diğer aday adayları yapılacak olan yerel seçimlerde CHP’ye zarar verir mi diye yine soruyorum. İnşallah CHP içindeki hizipleşmeler Büyükşehir Belediye Başkanlığı için olumlu sonuçlar getirir de kazanan Muğla CHP’si olur. Yine önceden söylediğim gibi görünen köy kılavuz istemez, Muğla’da CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayının önümüzdeki günler içinde açıklanacağını biliyoruz ama bu açıklama yapılmadan 1-2 gün önce siz okurlarımı bilgilendireceğim sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
celal şakıyan 10 Kasım 2018 / 22:43

Deneyimli bir belediye başkanı olarak Sayın Osman Gürün Büyük şehir Belediyesinin Kurulması, Hizmet üretmeye başlamasında Çok Başarılı bir süreci yürütmüştür… yasaların yönlendirmesi ile özellikle Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi zengin belediyeler gelir ve hizmet yönetimlerinin büyük kısmını aktarır iken BŞBask.nın dengeleri kurmakta gerilim yaratır olması Muğla ilinde fayda yerine küskünlük ve huzursuzluk yaratmıştır… Muğla ilindeki sosyal ve ekonomik yapının her ilçeye göre farklılık göstermesi de BŞB. Meclisinin sağlıklı çalışmasına neden olmuştur. Tabi bunda politik manevralarda etkili olmuştur… Sonuçta biz seçmenler Tüm belediye başkanlıklarının uyum içinde kamu yararını önde tutan kararlarla BŞB:Meclis ve Başkanıyla barışık çalışma götürmelerini arzular durumdayız. Yaratılan huzursuz ortamın faturası Osman gürüne kesilecek görünüyor… Dilerim gelecek BŞB: Başk. gideni aratmaz. BŞB. Meclisi acaba bu geçen beş yıllık süreçte gereken hizmeti,yapabildimi? Büyük Şehir Belediyesi icraatları, yönetimi, harcama ve yatırımlarında gereken denetimi yapabildi Mi? Bu konuda tüm Belediye meclis üye belirlemede tüm beldeler dikkatli olmalıdır. derim.