Muğla CHP’den Hamle’ye ziyaret

Bu haber 14 Ocak 2019 - 0:10 'de eklendi ve 540 kez görüntülendi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Burak Erbay ve CHP Menteşe İlçe Başkanı Aytaç Kavak Hamle Medya Grubunu ziyaret etti.

Sultan Kocakulak

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Burak Erbay ve CHP Menteşe İlçe Başkanı Aytaç Kavak Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Nizamoğlu ve CHP heyeti fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette Konuşan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Menteşe İlçe Başkanım ve İl Örgütü olarak ziyaret etmek istedik. Gazeteciler gününü kutlayamasak da arkadaşlarımızın verdiği mücadeleye destek olmak için geldik. Türkiye’de basının özgür olmasını istiyoruz. Doğru haberleri halka ulaştırmasını istiyoruz. İktidar da kim olursa olsun gazetecinin muhalefetine saygı göstermesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ise, “Ülkemiz öyle bir hale geldi ki gazetecilerin tutuklandığı, basının taraflı olduğu dönemden geçiyoruz. Biz istiyoruz ki basın kendi düşüncelerini yazabilsin, bunlar basılıp yayınlana bilmesini arzu ediyoruz. Biz böyle bir dönemin yaşana bilmesi için mücadele ediyoruz. Benim isteğim şu her gazeteci özgür olmalı, doğru bildiğini yazmalı, asla taraflı olmamalı” dedi.

Sözlerine 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, “Tüm basın emekçilerinin günün kutluyorum. İnşallah güzel günlerde, daha rahat bir şekilde mesleğinizi yapacağınız günlere hep beraber kavuşuruz. Muğlamız güzel bir coğrafya, birlik beraberlik içinde, kardeşçe, huzurlu bir şekilde yaşayalım istiyorum” dedi.

Son olarak konuşan Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ise, “Gazetecilik zor bir meslek ve Hamle bu yıl 42 yılını doldurdu. Bu yayını yaşatmak, ilkelerini korumak, yazarlarının özgür olmasını sağlamak haberde bağımsız bir şekilde çaba göstermek ciddi bir mücadele ve fedakarlık istiyor. Arkadaşlarımız bu yolda başarı gösterip aynı zamanda Muğla basınına da yol gösterdiler. Bizim aynı zamanda radyo ve televizyonumuz var. Radyomuz yayında televizyonumuz ise lisansını koruyarak yayına ara verdi. Bunun sebebi yasaların teknoloji ile aynı hızda gelişmemesidir. Bu konuda Ankara’ya çeşitli raporlar gönderdik. İnternet üzerinden platformlara entegre edilerek yayın yapmalıyız diye. Maalesef Ankara’yı bu düzeye getiremedik. İnşallah önümüzdeki dönemde bu da aşılır. Muğla2hepimizin burada iyi günümüzde kötü günümüzde beraberiz. Muğla’nın daha güzel olması gönülden diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.