Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden kınama « Hamle Gazetesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden kınama

Bu haber 11 Haziran 2016 - 0:26 'de eklendi ve 702 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi’den kınama (2)Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi, mecliste bulunan tüm gruplar adına grup başkan vekilleri imzalı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada ülkemizin batısında doğusunda birçok şehrimizde yaşanan bu hain saldırılar milletimizin sabrını, dayanma gücünü sınamaktadır denildi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi, mecliste bulunan tüm gruplar adına grup başkan vekilleri imzalı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada ülkemizin batısında doğusunda birçok şehrimizde yaşanan bu hain saldırılar milletimizin sabrını, dayanma gücünü sınamaktadır denildi.

Meclisten yapılan açıklamaya şöyle devam edildi, “Türk Milleti’nin hak etmediği bu terör olaylarına karşı herkes tepkisini ortaya koymakta, terörü lanetleyen, kınayan mesajlar, demeçler, açıklamalar ile bu acıların bir daha yaşanmaması gerektiğini vurgulamakta ama ne yazık ki ateş düştüğü yeri yakmaktadır. Milletimizin beklentisi devletimizin, iktidar partisi, ana muhalefet partileri, sivil toplum kuruluşları ile herkesin ortak akılla bir araya gelmesi ve bu sorunu çözmesidir, terör olaylarını bitirmek, şehirlerimizi, sınırlarımızı güvenli hale getirerek milletimizin barış ve huzur içinde yaşamasını sağlamaktır. Van’da yaşanan hain terör saldırısında evladını kaybeden Muğla olarak ülkemizde yaşanan hain terör saldırılarında kaybettiğimiz her evladımızın acısını yüreğimizde hissediyor, milletimizin acısını paylaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca birçok zorluğa göğüs germiş, doğusundan batısına bütün değerleri ile birlik ve beraberlik içerisinde bu zorlukları aşmasını bilmiştir. Mevlana’nın “Ne olursan ol gel”, Hacı Bektaş-ı Veli’nin “Bir olalım, diri olalım, iri olalım”, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözlerini benimseyen Türk Milletinin fertleri olarak bu kara günleri de hep birlikte aşacağımıza ve ülkemizi özlediği barış ve huzur ortamına taşıyacağımıza yürekten inanıyoruz. Ayrıca, tarihi gerçekleri saptırarak Ermeni tasarısını kabul eden Almanya’yı da Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak kınıyoruz”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.