Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün: “Muğla’ya 2 milyar 737 milyonluk yatırım yapacağız”

Bu haber 26 Nisan 2019 - 1:32 'de eklendi ve 689 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Muğla basını ile bir araya geldi. Basın buluşmasında konuşan Osman Gürün, Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’ya 2 milyar 737 milyonluk yatırım yapacağını söyledi.

Kadir Tamer

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Muğla basını ile bir araya geldi.
Basın buluşmasına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ile il genelinde görev yapan gazeteciler katıldı.
Yerel seçim sürecini değerlendiren Osman Gürün, “Seçim boyunca çok önemli bir görevi yerine getirdiniz. Seçimin sakin bir şekilde geçmesini sağladınız ve vatandaşlar arasında manşetlerle onları ayıran bir yayın ilkesi Muğla’da geçerli olmadı. Bu konuda sizlere teşekkür ediyorum. Muğla’da seçim, yoğun bir mücadele içinde geçti ve vatandaş tercihini bizden yana kullandı. Büyük hadiseler yaşamadan Muğla’da yerel seçimi atlattık” dedi.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıya da değinen Osman Gürün, “Bu sadece Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bir saldırı değil. Demokrasiye yapılan saldırıdır. Ülkenin huzuruna yapılan bir saldırıdır. Ben Sayın Kılıçdaroğlu saldırı sonrası sakinliğini koruyarak ülkenin karışıklığa uğramaması için demokratik tepkisini göstererek farklı eylemler içine partiyi ve bizleri sürüklemedi. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Şehit hepimizin şehidi. Cenazeye kimlerin katılacağına kimse karar veremez. Şehitlik bizim dinimizde en yüksek paye. Keşke tüm şehit cenazelerine hep beraber katılabilsek. Bu tarz hareketler sahip olduğumuz önemli değerlerin tartışmaya açılmasına yol açıyor” dedi.

Açıklamalarında Muğla’da yeni dönemde yapılacak açıklamalar hakkında konuşan Osman Gürün, “Yerel yönetim olarak biz yine 13 ilçemize eşit mesafede, öncelikler tanıyarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Geçen dönem Muğla’da 5 yıl içinde en fazla yatırımı Muğla Büyükşehir Belediyesi yaptı. 1 Milyardan fazla yatırım yaptık içinde devredilen borç ile birlikte. Önümüzdeki dönem altyapı ile ilgili çok önemli yatırımlar yapacağız. Önümüzdeki dönem ödeyeceğimiz borçla beraber 2 Milyar 737 Milyon yatırım yapacağız. Çok önemli bir rakam. Bunu gerçekleştireceğiz. Muğla’ya alt yapı için harcanması gereken para 5 Milyar lira. Bunun 1 Milyar lirasını önümüzdeki dönemde vereceğiz. Daha 4 Milyar yatırım yapılması gerekiyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 29 Nisan 2019 / 11:50

2 Milyar 737 Milyon yatırım için milleten ne kadar toplayacaksınız ?
babanızın parasından mı bu yatırımlar ?
bu işlerin asıl dinamosu,HALKIMIZDIR,
ÇALIŞAN ÜRETEN HALKIMIZ,

SEZAR’ın HAKKI SEZAR’a SÖZÜ BİN YIL ÖNCE SÖYLENMİŞ ,
OSMAN DAYIM,
sana bunları anlatmak zor ama olsun,
biz imkansız işleri rutine sokan MUĞLA’yız,
selamlar,