Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün: “Kavga taraftarı değiliz”

Bu haber 05 Ağustos 2014 - 0:47 'de eklendi ve 1.032 kez görüntülendi.

kavgataraftariiMuğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Fethiye’de ziyaret ettiği CHP ilçe binasında yaptığı açıklamada Kavga taraftarı olmadıklarını Türkiye’de yeterince kavga yapıldığını konuşarak tüm sorunların çözümlenebileceğini belirtti.

Haber Merkezi

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk ile birlikte Fethiye’ye gelen Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Gürün CHP eski milletvekillerinin de bulunduğu yoğun bir katılım ile karşılandı. Fethiye ve Seydikemer İlçe yönetimleri ile belediye meclis üyelerinin de bulunduğu karşılamadan sonra CHP Fethiye İlçe Başkanı Avukat Ali Özgür Kullukçu “Büyük şehir belediye başkanımız kongre sürecinden başarıyla çıkan yeni yönetime bir nezaket ziyareti gerçekleştirmektedir. Fethiye’nin sorunları ile ilgili olarak belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın katılımıyla bir değerlendirmede bulunacaktır. Sorunlarımızı hep beraber görüşeceğiz” dedi.

Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “CHP Fethiye ilçe teşkilatı bir seçim süreci geçirdi. Ben yoğun iş trafiğinden dolayı gelemedim fakat yakından takip ettim. Demokrasi adına güzel ve başarılı bir seçim gerçekleşti. Ben yeni yönetime hayırlı olsun ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk ise, “Yoğun bir şekilde Cumhurbaşkanı seçimleri için yollara düştük. Partilerin ortak adayı Ekmeleddin beyin seçilmesi için çalışmaktayız. Türkiye gergin ve toplumu ayrıştırıcı politikaların uygulandığı bir dönem yaşıyor. Biz bu olaya farklı bakıyoruz. Kurtuluş savaşı gibi Türk halkının gerçekten cumhurun başı olacak kişinin seçilmesi yönünde uğraş vermekteyiz” dedi.

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün “Türkiye’de gerginlik yeteri kadar var. Biz başka gerginlikler çıkartma peşinde değiliz. Fethiye Belediyesi ile ilgili aramızda hiçbir şekilde bir gerginlik yoktur. Biz konuşmayı basına muhakkak bilgi vereceğiz ama basın dışında birbirimizle diyalog kuracak şekildeyiz. Örneğin şu anda burada Fethiye Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın içerisinde de Büyükşehir meclisinde görev yapmakta olan yine belediye meclis üyesi arkadaşlarımız var. Onlar sizlere bilgi verecekler. Ben Behçet başkanla uzun süredir birlikte aynı görevi yürütüyoruz. Açıkçası; birbirimizle her zaman konuşabilecek durumdayız. Herhangi bir sorun olduğunda birbirimize iletmemiz lazım. Aramızda her şeyi açık açık konuşabilecek ve sorunları birbirimize rahatlıkla iletebilecek durumdayız. Konuları da bu şekilde konuşabilmeliyiz. Türkiye’de yeteri kadar kavga ediliyor. Biz kavga taraftarı değiliz. Dolayısıyla da; yanlış anlaşılma varsa bunu da ortadan kaldırmamız gerekiyor. Marmaris, Bodrum, Milas, Muğla merkez ne ise Fethiye’de odur. Sorunu konuşarak çözelim. Çözülmeyen halkı rahatsız eden bir durumda bunun nedeni ben değilim orası veya burası şeklinde değil demeyi doğru bir davranış olarak görmüyorum. Ben bu tür bir polemiğe de girmek istemiyorum. Çözülemeyecek hiçbir sorun yok yeter ki; birbirimizle olan iyi niyeti ve diyalogu kaybetmeyelim. Ben Behçet başkanımın da kötü niyetle hareket etmediğini düşünüyorum. Çünkü kendisiyle 4. dönemdir; beraber belediye başkanlığı yapmaktayız. Benim bakışım bir ağabey kardeş olarak; seçimden önce de söyledim. Kim seçilirse; birlikte oluruz ama tabi kendi partimizin adayının seçilmesini isterim, demiştim. Hiç bunda geri bir dönüş yok. Çünkü belediye hizmetleri ne kadar iyi giderse Fethiye halkı da konforu da; o kadar çok artar. Benim de arkadaşımın da ana görevi bu” dedi.

Büyük Şehir Belediyesi olarak içme suyu konusunda tüm ilçelerde yapılanma içinde olduklarını su bedelinin maliyet olarak belirleneceğini söyleyen Osman Gürün “Büyük Şehir belediyesinin kurulması 3,5 ay oldu. MUSKİ dediğimiz bir kurum kurduk. Bu kurumun kuruluşu hemen olmuyor, bakanlığa yazıyorsun ve bürokratik işlemlerden sonra kuruluyor. Bina ve eleman sorunu var. Bilgisayar donanımlarının kurulması gibi bir süreç var. Fethiye merkezde bakılmaya başladı. Ben bu konuda polemiğe girmek istemiyorum. Su ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nde tüm kararlar oy birliğiyle alındı. Bir rakam belirledik. İşyerleri, konutlar ve oteller gibi kullanıcıların durumuna göre bir rakam belirledik. Bu rakam üzerinden tahakkuk ettiriyoruz. Aldığımız bu rakamlar neticesinde su bedeli toplam maliyet olarak belirlenecek, toplam maliyete göre değerlendirme yapılacak. Bu değerlendirmeye göre tekrar bir ayarlama yapılacak. Eğer fazla bir rakam aldıysak bu fazlalık kullanıcının ileri ki faturasından düşülecek. Eğer eksik aldıysak faizsiz bir şekilde yansıtılacak. Kasım ayında tespit edilecek net değerleri belirleyeceğiz. Aldığımız rakam ise 10 ton kullanıma kadar 1.5 TL. dir. 5 TL. diye bir şey yok. Su çok özel bir durum. Bu konuda suyun suiistimal edilmemesi gerekiyor. Faturalar gelince bir bakalım. Bu kadar 5 TL’lik şehir efsanesi neymiş bir bakalım” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
zeki tunca 27 Ağustos 2014 / 16:50

1942 yılında yapılmış ve 2008 depremde kullanılamaz hale gelen (tapuda kerpiç ev ve havlu)şeklinde kayıtlı bulunan 46 m2.lik evimi Fethiye Belediyesi’nden aldığım tamir izni ile oturulur hale getirdim.Şimdiye kadar bu evde elektrik ve su aboneliği yoktu.İlk defa abonelik almak üzere AYDEM’e başvurdum ve aboneliği aldım.(şu anda elektrik kullanımda).Daha sonra MUSKİ 6.bölge şefliğine müracat ettim.Yapılan inceleme sonucu GEÇİCİ MESKEN ABONELİĞİ gibi yüksek fiyatlı bir işlemin yapılacağı,yapı kullanma izni alındıktan sonra MESKEN ABONESİ olabileceğim belirtildi.Aynı bahçe içindeki evimde (fethiye foça mah.954.sk su abone no 4350).Böyle olunca bu işlemi reddettim.Bu işlemle ilgili başvurumun MESKEN ABONESİ şeklinde değerlendirilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımla dilerim. gülfidan küçükarslan

FOÇA MAH.954 SK.NO.:2
FETHİYE/MUĞLA