Muğla Barosu terör saldırısını kınadı

Bu haber 02 Nisan 2015 - 0:06 'de eklendi ve 681 kez görüntülendi.

BAROOODHKP-C üyeleri tarafından İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde ki odasında rehin alınarak şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Muğla Barosu ve çalışanları adliye binası önünde basın açıklaması düzenledi. Muğla Barosu Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun ,“Terör nereden gelirse gelsin tasvip edilebilir bir durum değildir. Bu nedenle tüm terör eylemlerini ve özellikle dün yaşanan terör eylemini lanetliyoruz. Bütün hukuk âleminin başı sağ olsun” dedi.

Mert Can Kaymak

DHKP-C üyeleri tarafından Çağlayan Adliyesi’nde ki odasında rehin alınarak şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Muğla Barosu ve çalışanları adliye binası önünde basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasında şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Çalışan hâkim ve savcılar olarak çok üzgün olduklarını ve Çağlayan Adliyesi’nde bir meslektaşlarının görevi sırasında bir terör saldırısı nedeniyle kurban edildiğini ifade eden Muğla Barosu Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun; “Onun acısı ve üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisinin yapmak istediği şey sadece adalet arayıcılığı ve adalet savunuculuğuydu. Adalet arayan insanların özgür ve hiçbir baskı, tehdit olmadan görevlerini yapabilmeleri bütün toplumun huzur, mutluluğu için gerekli, olmazsa olmaz unsurlardan bir tanesidir. Bu nedenle dünkü saldırıyı adalete yapılmış, hukuka yapılmış bir saldırı olarak görüyor ve bütün hukuk bileşenleri olarak lanetliyoruz” dedi.

Cumhur Uzun açıklamasını, “Terör nereden gelirse gelsin tasvip edilebilir bir durum değildir. Bu nedenle tüm terör eylemlerini ve özellikle dün yaşanan terör eylemini lanetliyoruz. Bütün hukuk âleminin başı sağ olsun. Merhuma tanrıdan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz” sözleriyle noktaladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.