Muğla Barosu tepkili « Hamle Gazetesi

Muğla Barosu tepkili

Bu haber 30 Kasım 2015 - 23:33 'de eklendi ve 547 kez görüntülendi.

Muğla Barosu tepkili  (2)Muğla Barosu, Diyarbakır Barosu’nun tarihi Dört Ayaklı Minarenin çatışmalarda zarar görmesine ilişkin basın açıklamasını bitirdiği sırada çıkan çatışmada öldürülen Baro Başkanı Av. Tahir Elçi ve aynı olayda şehit düşen polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur için bir basın açıklaması düzenledi.
Verda Kartal
Öldürülen Baro Başkanı Av. Tahir Elçi ve aynı olayda şehit düşen polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur için Muğla Barosu adliye binası önünde açıklama yaptı. Olay üzerine açıklama yapan Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, “28 Kasım Cumartesi günü, Diyarbakır -Sur ilçesinde, hain eller bir meslektaşımızı ve orada görev yapan 2 polisimizi katlettiler. Bunu alçakça, haince yaptılar. Kim yaptı, neden yaptı henüz bilmiyoruz. Kim ve neden yaparsa yapsın, insan yaşamını yok eden hiçbir anlayışın haklılığı yoktur ve olamaz. Öldürülen değerlerden Tahir Elçi, Av. Tahir Elçi, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, sanılan ve gösterilmek istenenin aksine, tam bir barış elçisiydi. Soyadını misyonu edinmiş, Kürt ve Türk toplumunun kardeşçe barış içinde ve tek bir ülke çatısı altında yaşaması için barış ve kardeşlik elçiliği yapıyordu. Son anki sözlerine kadar barış ve kardeşlikten bahsediyor, silahlar sussun, kardeşçe barış içinde yaşayalım diyordu. Birde hukuk istiyordu. Adalet olsun ve herkes için adalet olsun diyordu. Çok şey mi istiyordu. Sizden daha farklı şeyler mi istiyordu. Hukuk üstün olsun, insanların yüzü gülsün istiyordu. Çok şey mi istiyordu. Bunları ona çok gördüler ve onu öldürdüler” dedi.
Uzun saldırıyı yapanları lanetleyerek şunları söyledi:
“Lanet olsun onu öldürenlere, lanet olsun ölümünden çıkar umanlara. Herkes şunu bilmelidir ki, öfkemiz kararlılığımızın rehberi olacaktır. Aynı olayda 2 polisimiz, Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur ‘da hainlerce katledildiler. Vatanını, halkını koruma uğruna yaşamlarından oldular. Babaydılar, kocaydılar, evlattılar. Onlarında sevenleri aileleri vardı. Kahrolası hainler onları da yok ettiler. Bu olayda yaşamını yitiren her yurttaşımıza tanrıdan rahmet, tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Muğla Barosu olarak, bu çirkin saldırının hiçbir gecikmeye meydan verilmeden süratle aydınlatılması ve fail ya da faillerinin bir an önce bulunup adalete teslim edilmesi için tüm yetkilileri göreve çağırırken, sürecin yakın takipçisi olacağımızı siz değerli kamuoyu ile saygıyla paylaşıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.