Muğla Barosu Ege bölge ikincisi oldu « Hamle Gazetesi

Muğla Barosu Ege bölge ikincisi oldu

Bu haber 07 Mayıs 2018 - 23:14 'de eklendi ve 966 kez görüntülendi.

Türkiye Barolar Birliği tarafından ülke genelinde stajyer avukatlar arasında düzenlenen, ‘Kurgusal Duruşma Yarışması’ Ege Bölgesi elemelerinde Muğla Barosu takımı ikinci oldu.

Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, “Muğla Barosu olarak stajyerlerimizi mesleğe hazırlama sırasında yürüttüğümüz çalışmaların başarıyla taçlandırılması bizleri çok mutlu etmiştir” dedi.

Nazife Taşdelen

Türkiye Barolar Birliği tarafından ülke genelinde stajyer avukatlar arasında düzenlenen, ‘Kurgusal Duruşma Yarışması’ Ege Bölgesi elemelerinde Muğla Barosu takımı ikinci oldu.

Muğla Barosu toplantı salonunda düzenlenen ve 2 gün süren Ege Bölgesi elemelerine 7 ilin barosunun takımları katıldı.

Muğla Barosu takımının Ege Bölgesi ikincisi olduğu ‘Kurgusal Duruşma Yarışması’na Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa ve Muğla barolarının stajyer avukatlarından oluşan takımlar katıldı. Yarışmada, İzmir Barosu takımı birinci, Denizli Barosu takımı ise üçüncü oldu.

Muğla’da gerçekleştirilen Ege Bölgesi elemelerinde Muğla Barosu’nu Stajyer Avukatlar Arif İlman, Tuğçe Nur Şanlı, Nail Can Celepoğlu, Ceylan Koca ve Sıla Merve İrfan’dan oluşan takım temsil etti.

Eğitime önem veriyoruz

Yarışmada ikinci olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını kaydeden Muğla Barosu Başkanı Avukat Cumhur Uzun, “Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen yarışma Türkiye genelinde düzenleniyor. Yarışmanın amacı, stajdaki meslektaşlarımızın mesleğe daha hazır hale gelmeleri. Kurgusal Duruşma Yarışmasının Ege Bölge elemelerinin ev sahipliğini Muğla Barosu olarak biz yaptık. Yarışma ülkemizde 7 bölgede yapıldı. Bölge birincileri Eylül ayında Ankara’da yapılacak olan Türkiye finaline katılacaklar. Yarışmanın en önemli hedefi meslektaşlarımızı mesleğe hazır hale getirmek.

Muğla Baromuzun takımı finalde çok az bir puan farkıyla Ege Bölge ikincisi oldu. Bu başarıya imza atan ve yoğun emek harcayan arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyorum. Baromuz geçen yıl hem Ege Bölge birincisi, hem de Türkiye Birincisi olmuştu. Bu sonuç Muğla Barosu’nun meslektaşlarının eğitimine verdiği önemin önemli bir göstergesi.

Muğla Barosu olarak Stajyerlerimizi mesleğe hazırlama sırasında yürüttüğümüz çalışmaların başarıyla taçlandırılması bizleri çok mutlu etmiştir. Geleceğimiz gençlerimiz anlayışıyla sürdürülen staj eğitiminde, mesleğe hazırlamakta olan stajyerlerimizi 10’ar kişilik gruplar halinde Ankara Staj Eğitim Merkezimizde hızlandırılmış staj eğitim programı almalarını sağladığımız gibi Anayasa Mahkemesi, Danıştay, Yargıtay gibi yüksek yargı organlarında da gözlemlerde bulunma imkânı sağlamaktayız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.