Muğla Arıcıları yarıştı

Bu haber 05 Mart 2016 - 0:57 'de eklendi ve 599 kez görüntülendi.

Muğla Arıcıları yarıştı (2)7. Güney Ege Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı ilk gününde Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce düzenlenen “Muğla Arıcıları Yarışıyor” isimli yarışmaya ev sahipliği yaptı.
Haber Merkezi
7. Güney Ege Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı ilk gününde Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce düzenlenen ‘Muğla Arıcıları Yarışıyor’ isimli yarışmaya ev sahipliği yaptı.
Muğla ilçelerinde yapılan yarışmalar ile her ilçede finale kalan finalist arıcıların il düzeyinde yarıştığı programa Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Nazif Ekici, İş-Kur İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Muğla Arıcılar birliği Başkanı Ziya Şahin, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda arıcılıkla uğraşan vatandaş katıldı.
İl geneli ortaokullar arası yapılan fotoğraf yarışmasında Sarı Kasımpatı isimli çalışması ile birinci olan Marmaris – Orhaniye İnci Narin Ortaokulundan Efe Yüksel’e ödülünün de takdim edildiği yarışmada
Muğla’nın arıcılık vizyonunun sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın en kaliteli çam balını üretmek olduğunu söyleyen Vali Çiçek “Arıcılıkla alakalı sorulara verilen doğru yanıtlar arıcılık alanında yürütülen eğitim çalışmalarının başarısını gösteriyor. Yaptığınız arıcılık faaliyetlerinize bereket diliyorum bol balınız olsun, ürününüz daha da iyi olsun. Yarışmayı hazırlayanları, katılanları ve emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.
Muğla Arıcıları Yarışıyor programında Ula birinci olurken, ikinciliği Seydikemer, Üçüncülüğü Köyceğiz dördüncülüğü ise Menteşe ilçeleri kazandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.