Muğla Ak Parti’de Sürpriz Bir İsmin Daha Çıkacağı Söyleniyor

Bu haber 17 Ocak 2019 - 1:09 'de eklendi ve 2.131 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, evet yanlış duymadınız, Muğla’da atanacak olan Ak Parti Belediye Başkan Adaylarının ataması Pazar günü gerçekleşecek. Ak Parti Genel Merkezi yetkililerinden almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve atama yapılmayan bazı ilçelerin Ak Parti belediye başkan adaylarının bu hafta sonu Pazar günü gerçekleştireceklerinin bilgisini aldım. Ama ben yine de şifreli konuşmalar sonrası Ak Partililer Pazar gününü beklesinler.

Sevgili okurlarım, uzunca bir zamandan bu yana Ak Parti’de bir çıkmazın içindeydi. Bir atama yapıldı sonra da durduruldu dediler. İşte bu tutarsızlık Ak Parti’de büyük bir üzüntü yarattı. Ama bu hafta sonu Muğla’da atanacak belediye başkan adaylarından sadece büyükşehir belediye başkan adaylığına eski Ak Parti Milletvekili Nil Hıdır oldu. Yatağan Belediye Başkanlığına da önceki yerel seçimlerde az bir oy fark ile seçimleri kaybeden Makine Mühendisi Mustafa Toksöz oldu. Hal böyle olunca ilk müjdeyi 20 gün önce Ak Parti Genel Merkezi’nden gelen haberle Sayın Nil Hıdır ve Sayın Toksöz seçim çalışmalarına başladılar bile. Eski Milletvekili Nil Hıdır ilçeleri dolaşıp gidilmedik köylere gittiği görüldü.

Sevgili okurlarım, Ak Parti İl Teşkilat Başkanı bunca işi sıkı tutmaya çalışıyor. Büyükşehir Başkan Adayı Dr. Nil Hıdır ile ilçelerde partinin kurmayları ile toplantılar yapıp neler yapılması gerektiği araştırılıyor. Önceki gün Sayın Nil Hıdır ve Muğla Ak Parti İl Örgütü Yatağan Ak Parti ilçe örgütü ile bir araya gelip Muğla’da ilçelerdeki seçimleri nasıl alabiliriz düşüncesiyle fikir alışverişinde bulundular.

Sevgili okurlarım, Yatağan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz çalışmalara hız verip şöyle konuştu: Önceki yerel seçimlerde ayak oyununa gelip az bir oy farkı ile Yatağan Belediye Başkanlığı CHP’ye kaptırdık ama şimdi öyle olmayacak. Parti örgütü olarak gece gündüz çalışıp Yatağan’da Belediye Başkanlığını Ak Parti alacak dedi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Nil Hıdır ise kısa ve öz bakınız neler söyledi: Hüseyin bey Muğla’da birlik ve beraberlik içinde bir seçim olsun. Bu kez örgütümüz daha özverili çalışıp Muğla’da Ak Parti olarak Belediye başkanlığını alacağız dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Muğla için herhangi bir açıklama yapmazken aldığımız siyasi kulislere göre başka bir ismin daha Muğla Büyükşehir Belediye başkanlığına atanabileceği dile getiriliyor sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.