Muğla Ak Parti’de Adaylar Belirlendi

Bu haber 28 Ocak 2019 - 1:53 'de eklendi ve 942 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım önceki hafta Pazar günü Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ile Yatağan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz ve diğer ilçelerin belediye başkan adayları açıklandı. Ak Partililerin birlikte olduğu belediye başkan adayları açıklaması gövde gösterisine dönüştü. Muğla Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için birçok isim kafalarda karışıklık yaptıysa da nihayet sonuçlandı ve Muğla il genelindeki Ak Partililer derin bir nefes aldılar.

Sevgili okurlarım, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. M. Nil Hıdır’ın aday gösterilmesi 23. dönem milletvekili olup tecrübesinden kazanıp Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasını sağladı. Sayın Nil Hıdır’ı uzun yıllardan bu yana iyi tanır ve bilirim. Saygın bir yapıya sahip kişiliği vardır.

Sevgili okurlarım, Yatağan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz oldu. Sayın Toksöz önceki yapılan yerel seçimlerde Yatağan Belediye Başkanlığını az bir oy farkı ile kaybetmişti. Ama şimdi işini sıkı tutuyor. İlçenin saygın ailelerinden olan Sayın Toksöz’ün amcası Dr. Ünal Toksöz önce Yatağan’da beleidye başkanlığı görevinde bulunup ilçeye birçok büyük hizmetleri olmuş. Bugünde amcasının izinden gidip Yatağan’ın çehresini değiştireceği dile getiriliyor. Örgütçü bir parti olan Mustafa Toksöz Yatağan Ak Parti’den belediye başkan adaylığına atanmadan önceleri uzunca bir zamandır parti çalışmaları yapıp belediye başkanlığını kazanmak istiyor. Muğla Ak Parti Kadın Kolları Başkanı olan İnşaat Mühendisi Ümmühan Toksöz’ün Muğlalı kadınlarla birlikte çalışma içinde olması eşi Mustafa Toksöz’ün bir hayli işine yarayacağa benzer.

Sevgili okurlarım, Mustafa Toksöz’ün eşi Ümmühan Toksöz ise eşinin belediye başkanı olması için çok sayıdaki hanımlarla birlikte gece gündüz demeden çalışmalarına hız veriyorlar. Desenize Yatağan’da CHP Adayı Av. Halil Arslan’la kıran kırana bir seçim olacağa benzer. İnşallah her şey Yatağan’ın güzelliği için olur. Menteşe Ak Parti Av. Gültekin Akçayı Belediye Başkan adayı göstermesi ayrı bir güzellik oldu. Fethiye’de CHP Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz kalabalıkla Ak Parti’ye kayıtlarını yaptırdılar. Ama ne oldu? Olan oldu Fethiye’de Ak Parti’den Belediye başkan adayı olarak atanması beklenirken ibre kendisinden yana değil diğer Ak Parti adaylarından yanaydı. Yine Milas’ta uzun yıllar CHP’ye hizmet veren CHP Genel Merkezi tarafından olumlu bir sonuç alamayan CHP’li Barış Saylak yine büyük bir törenle Ak Parti’ye katıldı ve Milas ilçesinin Ak Parti Belediye Başkan adayı oldu. Yani iki CHP’li Ak Parti’ye geçmekle kazandılar mı kaybettiler mi bilemem? Onu da seçimden sonra göreceğiz sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.