Muğla Ak Parti Seçmeni Partilerine Kırgınlar « Hamle Gazetesi

Muğla Ak Parti Seçmeni Partilerine Kırgınlar

Bu haber 31 Mayıs 2018 - 1:27 'de eklendi ve 1.361 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 Sevgili okurlarım, önceki gün Muğla’nın çeşitli yerlerini gezip Ak Parti siyasetini araştırdım. Çok sayıda Ak Partili seçmen partilerine kırgın oldukları gibi üzüntülerini belirtiyorlar. Nedeni de Muğla Ak Parti Teşkilatı’nda be ilçe teşkilatlarında o kadar saygın isimler olmasına rağmen adı son zamanlarda hiç duyulmamış bir isim Muğla’dan birinci sıra milletvekili adayı gösterildi. Yıllarca Ak Parti’ye hizmet vermiş saygın isimlerin dışta kalması Ak Parti içinde bir karışıklık yarattığı alenen görülüyor. Ak Parti üyelerini partinin kurmayları dahi ne yapacaklarını bilemiyorlar. Yarınları bekleyelim görelim Ak Parti kırgınları hangi partiye oy verecek onu da önümüzdeki günlerde görelim.

Sevgili okurlarım Ak Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Yavuz Demir uzun yıllar önce Milas’ın bir beldesinde belediye başkanlığı yapmış olmasının haricinde partiye ne katkısı olmuştur diye konuşan partililerin çoğunlukta olduğunu söyleyebilirim. Ha diğer partilere isyan edenler yok mu, elbette var ama Ak Parti içindeki gibi fazla ses çıkmıyor. Milletvekili adayları kendi konularında haklılar da yani. Çünkü benim bildiğim 5-10 tane milletvekili adayı partileri için yıllardan bu yana çalışırlar karşılığını da sen milletvekili değilsin kenara çekil derler. İşte Ak Parti’nin siyaseti böyle.

Sevgili okurlarım, Muğla’da Ak Parti’den 30’dan fazla milletvekili aday adayı vardı. İçlerinden bazıları milletvekili olmak için değil yarın Erdoğan tekrar Başkan seçilirse bir yerde bürokrat olabilir miyim düşüncesiyle hareket ettikleri kendi partilileri tarafında dile getiriliyor. Muğla’nın popüler isimlerinden olan aynı zamanda da Muğla halkı tarafından sevilen iki Ak Parti milletvekili aday adayı isimlerinin yazılmaması kaydıyla şöyle konuştular: Bizler Ak Parti’nin Muğla’da daha güçlü olması için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ettik. Bilindiği üzere Muğla CHP’nin kalesidir ama biz bir nebze de olsa adı sanı anılmayan Ak Parti’yi bugünlere getirdik. Karşılığında hadi güle güle dediler. Ve ayrıca evet, bizler çok sayıda vatandaş olarak partimize kırgınız. Ankara Genel Merkezi büyük bir hata yaptı. Birinci sırayı yani milletvekilliğine adı sanı anılmayan Ankara’da tahsil yapan birimlerden geleceğin neticesi 24 Haziran’da göreceğiz dediler.

Sevgili okurlarım yazımın başında da söylediğim gibi Muğla Ak Parti hem milletvekili adayları tarafından hem de birçok partili tarafından partililerine küskün olduklarının kanısına vardım. Bu da yapılacak olan genel seçimlere yansıyacağa benzer. Bizden söylemesi sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.