Muğla -7’yi gördü « Hamle Gazetesi

Muğla -7’yi gördü

Bu haber 07 Ocak 2015 - 23:47 'de eklendi ve 1.039 kez görüntülendi.

mugla7Muğla’da gece hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceye kadar düşmesi hayatı olumsuz etkiledi. Soğuk hava ve fırtına nedeniyle Menteşe İlçesi’ne bağlı Düğerek Mahallesi’nde bulunan çayır alanı buz tuttu.
Çayır alanındaki buzlanma ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden olurken, soğuk havanın Perşembe gününden itibaren etkisini azaltması bekleniyor.
Haber Merkezi
Muğla’da soğuk hava hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Hafta sonunda Yılanlı Dağı’nda başlayan, geçtiğimiz gün Menteşe İlçe merkezinde etkisini zaman zaman gösteren kar yağışı yerini soğuk havaya bıraktı. Akşam saatlerinden itibaren soğuk havanın etkisi altına giren Muğla’da gece hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceye kadar düştü.
Soğuk hava nedeniyle kentte buzlanma, nedeniyle trafikte sürücüler zor anlar yaşarken ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşandı.
Çayır alanı buz tuttu
Soğuk havanın etkisi ile birlikte Düğerek Mahallesi’nde bulunan çayır alanı buz tuttu. Çayır alanında ve Karabağlar yaylasında bulunan tarım arazilerinin buz tutması ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Soğuk hava nedeniyle kent merkezinde bulunan süs havuzları ve bazı dereler de buz tuttu. Ana güzergahlardaki buzlanma nedeniyle sabah saatlerinde çok sayıda hasarlı trafik kazası meydana geldi.
Yollar ulaşıma açılıyor
Bu arada son birkaç gündür tüm yurdu olduğu gibi Menteşe’yi de etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle etkilenen yüksek rakımlı mahallelerinin yolları, Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce ulaşıma açılıyor.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, vatandaşları kötü hava şartlarına karşı uyarırken,
“Kötü hava şartları son birkaç gündür ilçe merkezimizi olmasa da, yüksek rakımlı mahallelerimizin yollarını olumsuz etkiledi. Fakat vatandaşlarımız endişelenmesin. Belediyemiz Fen İşleri Müdürü Onur Necip Uslu ve ekibi büyük bir özveri ile çalışarak yolları ulaşıma açıyorlar” dedi.
Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürü Onur Necip Uslu ise, “Şu an için kapanan bir yolumuz yok. Ben ve ekibim icabında gece gündüz çalışarak yolların kapanmasına engel oluyoruz. Bu anlamda öncelikle hava şartlarından etkilenen mahallelere gidip, mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımız ile bir araya geliyoruz. 4×4 araçlarımız ile gidip inceleme yaptığımız yolları daha sonrasında, iş makineleri ile ulaşıma açıyoruz. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Gece gündüz nöbetçi ekiplerimiz mevcut” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Anonim 08 Ocak 2015 / 10:42

Agır kış şartları doğal canlıları tehdit etmektedir.Kar çalışmasina giden ekiplerin mesken mahalli olmayan bölgelere giderlerken gıda ihtiyacı olan canlılara hazır yem ; ekmek takviyesi olursa doğa canlıları bir nebze olsun kurtarılmıs olur.Yaya olarak Yılanlı bölgesine 06 / 01 / 2015 Salı günü yaptığım gezide canlılarin zorluk çektiğini gördüm
Hatta tam düzeyn orman deposu önünde bir aractan seyir eden yolcular benden su neresde bulabileceklerini sordu kış olması rağmen su aramalatı ihtiyaç olabilr belkide bir kaz atlattılar korku hafifletmesi için su ihtiyaç olabilir.Kar temizleme araçları yola çikarken yanına su ekmek benzeri ihtiyaçlar olursa yolda ihtiyaç olanlara verebilir. Yol güzregahındaki konutlarada verbilir
Bu birazda Orman bölge müdürl7kleri ilede ilgili olabilir.
Hatta Düzeyn merkeze gelen su taşıma boruları donduğu için su yolu kontrol ediliyor ve buzlam olabilecek yetlerde kendi imkanları ile calisma yapiyorlardı.
Su isteyen araçtaki sürücü ye düzeyn orman deposunda bulabileceğini söyledim araç depoya dogru yöneldi..
KAR DA KIŞ KIYAMETTE KALAN TÜM CANLILARA ALLAH KOLAYLIKLAR VERSİ
5 SAATLİK YAYA YÜRÜYÜŞÜMDE YILANLI BÖLGESİNDE VE CİVAR MAHALLELETİN ZORLUKLARINİ BİZZAT GÖRDÜM..
ACİLEN ÖNLEM VE TEDBİ ÇALIŞMALARINİN YAPILMASI DİLEKLERİMLE..

MÜŞTEBA KARAMANOĞLU..