Muğla 6. Yörük Türkmen Şenliği yarın başlıyor

Bu haber 23 Mayıs 2013 - 21:26 'de eklendi ve 1.576 kez görüntülendi.

yorukturkmenMuğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlenecek 6. Yörük Türkmen Şenliği’ne, 32 il ve 8 ülkeden yaklaşık 35 bin kişinin katılacağı bildirdi.
Hasan Telli
Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, yaptığı açıklamada Yılanlı mevkisindeki Muğla Yörük Ormanı’nda kutlanacak şenliğe herkesi davet etti.
Başkan Akcan; “Muğla Yörük obaları Derneği olarak bu yıl 25-26 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlediğimiz, 6. Muğla yılanlı yöresi Yörük Türkmen şenliğinin hazırlarını tamamladık. Bu etkinliğe bu sene 32 il ve yurtdışından konuklarımız katılacak, yaklaşık 35 binin üzerinde katılım bekliyoruz. Misafirlerimiz yavaş yavaş ilimize gelmeye başladılar ”dedi.
Şenlik alanına ulaşmada toplu taşıma araçlarının tercih edilmesini isteyen Başkan Akcan; “Hemşerilerimize toplu taşıma araçlarını kullanmalarını rica ediyoruz. Bu konuda özellikle belediyemiz çok hassas ve bize istediğimiz araçları tahsis etti. Vatandaşlarımız Cumartesi günü saat 09:00’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı’ndan kalkacak, ve Orhaniye Camii’nden de gidecek hemşerilerimizi alacaklar. Pazar günü de aynı güzergahı takip edip saat başı ve yarım saatte bir değil de gelecek hemşerilerimize göre otobüsler hareket edecek. Cumartesi günü spor etkinliklerimiz de var Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Gençlik Spor Müdürlüğümüz, Muğla Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile ortak bir proje gerçekleştirdik, spor etkinliklerimiz var. Bu sene ilk karakucak güreşlerinin gösterilerini burada başlatıyoruz. Her şeyi hazırladık, gençlere yönelik bizim ata sporlarımızla ilgi çalışmalarımız var. Pazar günü de etkinliklerimiz devam edecek. Cumartesi akşamüzeri Konakaltı Kültür Merkezinde katılan Yörük Türkmen dernek temsilcileri ile yurt dışı temsilcilerimizle bir mini panelimiz olacak. Pazar günü çok yoğun bir katılım bekliyoruz. Gelen misafirlerimizle bir Muğlalı olarak en iyi şekilde misafirperverliğimizi göstereceğimize inanıyoruz, bu konu da vatandaşlarımız zaten duyarlı bu kültüre çok sahip çıkıyorlar. Şenliğin kardeşlik içinde birlik beraberlik içinde huzur içinde geçmesini canı yürekten temenni ediyorum ” Şeklinde konuştu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.