MUGİAD’ın ilk kadın başkanı seçildi

Bu haber 17 Nisan 2018 - 0:19 'de eklendi ve 736 kez görüntülendi.

Muğla Genç İş Adamları Derneği (MUGİAD) 13’üncü Olağan Genel Kurul toplantısı Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Tek aday ile gidilen olağan kongrede dönem başkanlığına iş kadını Ayla Özsan seçildi. Özsan aynı zamanda MUGİAD tarihindeki ilk kadın başkan olma unvanını kazandı.

Haber Merkezi

Muğla Genç İş Adamları Derneği’nin geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen 13’üncü Olağan Genel Kurul toplantısı çok sayıda üyenin katılımıyla gerçekleşti. Toplantı maddelerinin görüşülmesi ve değerlendirmelerin ardından tek liste ile oylanan dönem başkanlığına Muğlalı iş kadını; Ayla Özsan seçildi.

Özsan yaptığı konuşmada; “Öncelikle Muğla Genç İşadamları Derneği’nin ilk kadın başkanı olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Bana bu değerli görevi layık gören ve oylarıyla destekleyen tüm üyelerimize şahsım ve yönetim kurulum adına çok teşekkür ederim. Yönetim kurulumuzu oluştururken muhteşem bir güç aldım. Yönetim kurulumuz her biri birbirinden değerli, çalışkan ve enerjik arkadaşlardan oluşuyor. Onlarla birlikte sizin bize layık gördüğünüz bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Muğla Genç İşadamları Derneği ailesi olarak şu günlerde 23’üncü yılımızın haklı onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geçmişte birkaç genç ruhun iştiraki ile başlayan bu hikaye aynı ilhamla çevresini de aydınlatıp, bugün Muğla’nın sayılı sivil toplum örgütlerinden biri olmayı başardı. Farklı sektörlerden gelen; farklı hikayelere sahip bu küçük topluluk aynı gaye altında birleşerek bu iyi niyet halkasını günbegün genişletti ve Muğla için faydalı işler yapma çizgisini asla bozmadı” dedi.

Özsan konuşmasına şöyle devam etti:

Bugün bizim teslim aldığımız Muğla Genç İşadamları Derneğini adeta bir baba yadigârı gibi kıymetli, özel ve eşi olmayan bir sivil toplum örgütü olarak kabul etmeliyiz ki; bu anlamda çok fazla emeği, çabayı,özeni ve fedakârlığı hak etmektedir. Gönüllü bir girişimle başlayan Muğla Genç İşadamları Derneği Türkiye’nin türlü engebeli dönemlerinde varlığını sürdürebildiyse şüphesiz ki bunca yıldır bu oluşumu var eden, bugüne dek koruyan, büyüklerimizin ve arkadaşlarımızın emeği ve ülkemizin geleceğine olan inançları sayesindedir. Bu noktada herkes elini taşın altına koyarken öncelikle yönetimimiz bir parçası olduğumuz bu ailenin mevcudiyetini devam ettirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaktır. Bu vesileyle bu yeni dönemde görev alan tüm üyelerimize ve çalışma arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

MUGİAD Yeni Dönem Yönetim Kurulu Listesi ise şu isimlerden oluştu:

Hasan Çolakoğu, Emin karakuş, Hakan İnan, Tufan Çay, Kemal Aladağ, Yağmur Türkel, Doğancan Tölek, Volkan Uzar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.