Müftü Başiş Yatağan’ı ziyaret etti

Bu haber 24 Mayıs 2013 - 0:12 'de eklendi ve 718 kez görüntülendi.

muftuziyaret123134654312313Yatağan’ın yeni Müftüsü Şahabettin Yılmaz, göreve başlamasının ardından Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş’i makamında misafir etti.
Haber Merkezi
Yatağan’ın yeni Müftüsü Şahabettin Yılmaz, göreve başlamasının ardından Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş’i makamında misafir etti. Şahabettin Yılmaz’ın Yatağan için hayırlı çalışmalara imza atacağını düşündüğünü belirten İl Müftüsü Başiş; “Yatağan İlçe Müftümüz Şahabettin Yılmaz’a yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.
Uzun yıllar Yatağan’da görev yaptıktan sonra Denizli’ye tayini çıkan Müftü Hasan Hüseyin Ortanca’nın yerine Yatağan’a atanan yeni Müftü Şahabettin Yılmaz göreve başlamasının ardından Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş’i makamında konuk etti.
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş; “Yeni İlçe Müftümüz Şahabettin Yılmaz 13 Mayıs tarihinde göreve başladı.
Kendisiyle daha önce İl Müftülüğü’nde görüşme fırsatımız olsa da bizzat Yatağan’da kendisiyle bir araya gelerek hayırlı olsun dileklerimi iletmek istedim. Kendisinin Yatağan’a en iyi şekilde hizmet vereceğine inanıyorum” şeklinde konuşurken, Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz ise ziyaret nedeniyle memnun olduğunu belirterek; “Sayın İl Müftümüz Hasan Başiş’e gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle teşekkür ediyorum. Ziyaret sırasında iyi dileklerini iletti. Ayrıca Yatağan ile ilgili yürüteceğimiz çalışmaları da birebir görüşme fırsatı bulduk” dedi ve Yatağan hakkındaki izlenimlerine de yer vererek; “Göreve başlayalı çok kısa bir süre oldu ancak pek çok kişiyle tanışma fırsatı buldum. Bunda Yatağan programının şu günlerde biraz yoğun olması da etkili.
Düzenlenen bütün etkinliklere imkan dahilinde katılmaya çalışıyorum. Yatağan halkımıza Müftü olarak hizmetkar olma bahtiyarlığına kavuşmaktan dolayı mutluyum. Tarihi çok öncelere dayalı ahiler diyarı bu güzel diyarda Ahiliğin ve Fütüvvetliğin en önemli prensiplerinden olan yiğitlik ile husumete ve kötülüğe karşı bile iyilikle karşılık vermenin erdemini hissettik.
Çok hareketli ve yoğun programların yapıldığı bu güzide ve şirin ilçemizde bizleri ziyaret edenlere ve bağırlarına basan tüm Yatağanlı kardeşlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.