Müdür başarılı öğrencileri kutladı

Bu haber 17 Temmuz 2013 - 22:43 'de eklendi ve 784 kez görüntülendi.

mudurkutladi123165465413213LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından ülke genelinde dereceye giren öğrencileri kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar; “Unutmayalım, hayat uzun bir süreç atılacak daha çok adımlar var. Asla karamsarlığa düşülmemelidir. Ümitsizlik, sıkıntıları da beraberinde getirir ” dedi.
Haber Merkezi
LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından ülke genelinde dereceye giren öğrencileri kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar; “Unutmayalım, hayat uzun bir süreç atılacak daha çok adımlar var. Asla karamsarlığa düşülmemelidir. Ümitsizlik, sıkıntıları da beraberinde getirir ” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar yayınladığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi;
“2013 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda Türkiye genelinde çeşitli puan türlerinde ilk 1000’e giren aşağıdaki tablodaki öğrencilerimizi ve sınavda başarılı olan tüm öğrencilerimizi tebrik ederim. Sevgi ve emeğin hiçbir zaman karşılıksız kalmayacağını ispatlayan öğrencilerimizin hedeflerine uygun olarak en iyi üniversitelere yerleşeceklerini ümit ediyorum.
Ayrıca YGS ve LYS sınavlarını başarılı bir şekilde geçen adaylar için önlerinde yeni bir dönem başlayacaktır. Almış oldukları puanlara bağlı olarak bölüm/program, fakülte ve üniversite tercihleri yapacaklardır.
Sevgili Öğrenciler, yüksek puan ya da tam tersi düşük puan almış olabilirsiniz, meslek tercihleriniz şekillenmemiş olabilir, sizlere tavsiyemiz bu konuda bizler tercihler döneminde oluşturduğumuz ”Tercih ve Danışma büroları” ve okullarımızda görevlendirdiğimiz Rehber öğretmenler aracılığıyla sizlere destek olmaktayız.
Sadece yerleşme adına tercihlerde bulunmayınız, sizleri mutlu etmeyecek bir mesleği tercih etmeniz halinde bir anlamda kaybetmiş olursunuz ki bunun anlamı bir ömür boyu sevmeyeceğiniz bir meslekte yaşamınızı sürdürmek demektir.
Alanında uzman öğretmenlerimizden alacağınız destekle çok daha az puanlar almanıza rağmen daha güzel tercihler yapabileceğinizi unutmayınız. Sizleri mutlu etmeyecek ya da ileride mesleki doyum sağlamayacak mesleği seçmeyiniz. Unutmayalım, hayat uzun bir süreç atılacak daha çok adımlar var. Asla karamsarlığa düşülmemelidir. Ümitsizlik, sıkıntıları da beraberinde getirir.
Öğrencilerimizi yetiştiren ve Muğla ilinin başarı çıtasını yükselmesine emek veren öğrencilerimizin ailelerini, okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve özel öğretim kurumlarımızı kutlar, başarılarının devamını dilerim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.