Morfoloji Binasında ilk ders yapıldı

Bu haber 07 Eylül 2015 - 21:49 'de eklendi ve 938 kez görüntülendi.

morfolojiYapımı tamamlanan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binasında Tıp Fakültesi öğrencileri ilk derslerini işledi.
İlkay Yıldız
Yapımı tamamlanan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binasında Tıp Fakültesi öğrencileri ilk derslerini işledi. İlk ders öğrencilere Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan tarafından verilirken, dersin konusu ‘Tıbbiyeli olmak’ oldu.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binasında Tıp Fakültesi öğrencilerine verilen ilk derse Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, rektör yardımcıları, öğrenciler ve veliler katıldı.
Ders hakkında bilgi veren Dekan Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, ilk dersin konusunun ‘Tıbbiyeli olmak’ olduğunu belirterek, “Dünya Tıbbının temellerinin atıldığı yer Muğla ve çevresi biz bunu Muğla’da yeniden canlandırmak istiyoruz. Şu anda 110 öğretim üyesi ile yaklaşık 300 öğrenciye eğitim veriyoruz. Bu yıl 82 yeni öğrenci kaydı oldu. Bu öğrencilerin yarısı Ege Bölgesinden ayrıca yatay geçiş ile gelmek isteyen öğrencide çok fazla 3 kontenjanımız var ama başvuru sayısı 80” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.