MİYO’lular Akyaka’da buluşuyor

Bu haber 03 Nisan 2015 - 0:07 'de eklendi ve 910 kez görüntülendi.

miyolarMuğla İşletmecilik Yüksek Okulu (MİYO) Mezunlarının 7. buluşması yarın Akyaka’da gerçekleştiriliyor. 40 yıl önce kurulan Muğla İşletmecilik Yüksek Okulu mezunlarının kurduğu MİYO Derneği’nin bu gün “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mezunları Derneği” olduğunu belirten Dernek Başkanı Ertuğrul Gönenç, “4 Nisan Cumartesi günü herkesi Akyaka’ya bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Muğla İşletmecilik Yüksek Okulu (MİYO) Mezunlarının 7. buluşması yarın Akyaka’da gerçekleştiriliyor. 40 yıl önce kurulan Muğla İşletmecilik Yüksek Okulu mezunlarının kurduğu MİYO Derneği’nin bu gün “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mezunları Derneği” olduğunu belirten Dernek Başkanı Ertuğrul Gönenç, “4 Nisan Cumartesi günü herkesi Akyaka’ya bekliyoruz.” dedi.

Muğla’nın ilk yüksekokulu olan MİYO’nun mezunları ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi mezunları yarın Akyaka’da düzenlenen gecede bir kere daha bir araya geliyorlar. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mezunları Derneği Başkanı Ertuğrul Gönenç, “İlk yıllarda her yıl bir başka yerde bir araya geliyorduk. Son yıllarda Muğla’da buluşmak gelenek haline geldi.” diyerek şöyle devam etti:

“Muğla buluşmalarımız daha anlamlı ve keyifli oluyor. Bu sene yedincisini gerçekleştireceğiz. Geleneksel buluşmamıza artık çocuklarımız da katılmaya başladılar. Bizleri en çok mutlu eden ise Muğla Üniversitesi kurulurken kapanan okulumuzun devamı olarak gelen iktisatta okuyan gençlerin de kendilerini bizlerin devamı germeleri. Onlarda bizimle birlikte olmaya başladılar. Derneğimizin adı birkaç yıldır Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mezunları Derneği olarak değişmiş bulunuyor. Biz o yılların Muğlalılarını da MİYO’lu kabul ediyoruz. Cumartesi akşamı saat 19.00’de Akyaka’da Yücelen Otel’deyiz.”

Dernek Başkanı Gönenç kendisinin Kayseri’de olduğunu belirtirken, “Dernek merkezimiz Muğla’da, ikinci başkan olarak Ayhan Kara arkadaşımız burada. Ayhan arkadaşımız yeni üyeleri kaydetmek için bekliyor.” dedi. Yarın buluşmaya 300 kişinin katılmasını beklediklerini ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.